derd jaar na de dood van de schrijver zelf, wel zien als de kroon op zijn werk! F.A.G. van Oorschot, Chairman. HISTORY OF THE HAARLEM READING-CIRCLE, FOUNDED OCTOBER 6TH 1958. Op een koude herfstavond kwam de H.R.C. voor de eerste maal hijeen in het vorige huis van de Life President. Tussen acht en half negen werd er steeds geheld, voor de deur stonden blijde leden met een boek onder de arm. Binnen werden steeds meer stoeltjes aangeschoven. Mevrouw Bomans had een batterij theepotten klaar staan, de koek werd opge diend op Pickwick-borden. Wij begonnen met het eerste hoofd stuk van Great Expectations, waarin de kleine Pip in kou en mist op het kerkhof rondzwerft en op 3 maart 1961 lazen wij, na in de Tussenliggende tijden niets te hebben overgeslagen, ten huize van de President het laatste hoofdstuk. In die twee en een half jaar hadden wij elkaar aardig leren kennen, wij wisten welke leden grote gedeelten konden lezen, wij hadden ook gemerkt, dat er enige leden waren die door het gelezene in zo diepe overpeinzingen raakten, dat zy niet meer wisten waar wij waren. Ondertussen was de R.C. zo ge groeid, dat er op 5 februari 1960 besloten werd een nieuwe leesclub in Amsterdam op te richten, onder leiding van Marius Beek. Op 4 maart kwam de grote club nog eenmaal vol tallig bijéén. De Heer M.Beek sprak namens de in de provin cie wonende leden en bood de H.R.C'. enige flessen kostelij ke wijn aan. Op 6 april zat de gesnoeide H.R.C. wat droevig bij elkaar en dacht aan de Amsterdamse leden, die zij zo on gaarne miste en toch had moeten afstoten. Amsterdam begon echter te groeien en te bloeien en Haarlem ving in 1961 op 3 maart, na lange deliberaties, aan met Da- 18

The Dutch Dickensian | 1961 | | pagina 22