vaste plaats te geven, naast vele luchtige of ernstige bij dragen van de leden, Het Bestuur, en niet het minst de redacteur, doet dan ook een fors beroep op iedereen, hun gevoelens betreffende de Fellowship, de Werken van Dickens of de Onnavolgbare zélf middels ons blad aan allen kenbaar te maken, Wij hopen met deze eerste aflevering een goede start te heb ben gemaakt, dank zij de fraaie bijdragen van Mevrouw Dra,Ann Heerma van Voss-Moeton, van de Life President, de Chairmen van de leeskringen, en niet het minst het voortreffelijk om slag-ontwerp van DrsH.L.Prenen. Moge na dit eerste nummer nog vele volgen The Editor, SHORT HISTORY OF THE HAARLEM BRANCH. Op 1? september 1956 bekeek onze huidige secretaris ten mij nen huize de achterzijde van "The Dickensian" en kwam hier door op het denkbeeld Headquarters te verzoeken een Branch in Haarlem te erkennen. Op de Council-meeting van 4 oktober 1956 werd te Londen besloten onze pogingen in die richting met welwillendheid gade te slaan. Een bericht in de pers had op 8 december 1956 een opkomst van ongeveer dertig belang stellenden ten gevolge, die in „Kraantje Lek" bijeen kwamen. Vanaf die datum dateert dus onze oprichting, al valt de vie ring van ons lustrum op 9 december, daar het de dag tevoren vrijdag is. Vermelding verdient, dat reeds die eerste samen komst met pannekoeken besloten werd en voorts, dat de enige leden, die vanaf dit prille begin tot heden de vergaderin gen zonder onderbreking hebben bijgewoond, de heer en mevrouw Overbeek zijn. Wat de laatste betreft is het verschillende leden opgevallen, dat zij gedurende de vergadering een ge heimzinnig boek pleegt bij te houden, zonder dat het een hun ner ooit gelukt is iets omtrent de inhoud dezer cryptische aantekeningen te weten te komen. Wij hopen, dat Louise op „Duin en Kruidberg" eindelijk de sluier zal willen oplichten. 3

The Dutch Dickensian | 1961 | | pagina 7