98 THE MEETINGS OP THE 23th OP FEBRUARY 1963 IN ZOMERZORG, BLOEMENDAAL Ook dit was een "bijzondere dag, want Mr.John Greaves, Hon. Secr., die, zoals de Heer van Oorschot het zo juist formu leerde, dé Fellowship is, gaf een recital. De Heer Greaves verstaat de kunst door een enkele "bewe ging, het uithalen van zijn zakdoek, "bij voorbeeld, de persoon, die hij oproept, te zijn. Zo zagen wij o.a. Sam Weller, de klei ne David, de wanhopige Bradley Headstone, de koppige John Y/illet en grootvader Smallweed. Bij een bijzondere dag past bijzonder bezoek. Wij mochten de Heer Viruly in ons midden zien. Helaas was de Heer Kamerlingh Onnes door ziekte verhinderd aanwezig te zijn. Gelukkig echter was Mevrouw er wel, zodat zij onze felicitaties met zijn 70ste verjaardag en zijn boeiende tentoonstelling in ontvangst kon nemen. Onze Life President werd 50 jaar. Hij was het die de Branch oprichtte. Daarom, wat wij ook doen, gezellig luisteren of ge zellig lezen, laten wij nooit vergeten wat Esther Summerson zeis „dears, never forget who did all this." (Bleak House Ch.XXIII). De Heer Willem Brandt vervaardigde een gedicht dat door de Heer Kamerlingh Onnes toepasselijk geïllustreerd werd met portretten van Charles en Godfried. Hoewel de overlevering wil, dat je op je 50ste jaar Abra ham ziet, is het slechts weinigen gegeven deze aartsvader werkelijk in levende lijve te aanschouwen. Tot deze weinigen behoort de Heer Bomans, want open spleten de tussendeuren en binnen schreed Abraham, de zoon van Terah, gehuld in witte draperieën (maar met de ogen van Mevrouw Tonino). Hij torste een banketbakkerspronkstuk anno 1963. De Heer Bomans sprak woorden van dank. Tegenwoordig krijgen we altijd bezoek onder het eten. Dit maal was het Mr .Pecksniffdie (zoals altijd) aangevallen werd door een familielid. Dat niet alleen zijn rechtopstaande wenkbrauwen natuurgetrouw waren maar ook zijn zalvende verge vensgezindheid bleek, toen hij, heengaande met zijne kaars, zijn vrouw verzocht hem er aan te herinneren „to pray parti cularly for his brother Jo."

The Dutch Dickensian | 1963 | | pagina 16