stood, four feet six, or something less, in his bluchers". En de Dodger electriseert dan ook. terstond na zijn opkomst de zaal 'met „Consider yourself at home", dat door de voorbijgangers op het toneel wordt overgenomen en van een solonummer van Clive Green uitgroeit tot een massascene van aanstekelijke 'vitaliteit. Geen wonder dan ook, dat Oliver zichzelf aanvan kelijk at home voelt in Fagin's thieves kitchen, vooral als Pagin zelf op zijn beurt een vaardig zanger en danseur blijkt tezijn tijdens de scene waarin the merry old gentleman and the two boys (the Dodger en Charley Bates) played a very cu rious and uncommon game. All the time the boys followed him closely about. At last the Dodger trod upon his toes, while Charley Bates stumbled up against him from behind» and in that one moment they took from him snuff - box, note - case, watch-guard, chain, shirtpin, pocket-handkerchief, even his spectacle-case". - Pagin zingt daarbij; „In this life one thing ..countss in the bank large amounts^ large amounts don't grow on trees; you've, got to pick a pocket or two!" Weer wordt het nacht en Pagin vermaant de boys* dat ze rustig moeten zijn en gaan slapen. „Shut up and drink your gin", zegt hij tegen de kleinste jongen, een grap die niet voor rekening van Dickens komt. En als even later het voetlicht weer aan gloeit, maken Nancy en Bet hun entree met het half vrolijke en half trieste; s a fine life", waarin zij hun dubieus mé tier bezingen; „who cares if straight laces sneer at us in the streets fine airs and fine graces don't have to sin to eat". Ook de Dodger laat zich niet onbetuigd en zingt aan het adres van Nancys „I'd do anything for you". „Would you climb a hill?" vraagt Nancy, „wear a daffodil, leave me all your will?" - „Anything!" - „Even fight my Bill?" - „What, fisti cuffs?" antwoordt de verschrikte Dodger. Vervolgens brengt Oliver op aansporing van Pagin een soortgelijk muzikaal com pliment aan het adres van Bet.Dan is het tijd voor-de boys om aan het „werk" te gaan en -zij vertrekken, door Pagin nagezon gen met ..Be back soon". Volgt de beroving van Mr. Brownlow door de Dodger en Bates, waarbij Oliver voor de dader wordt gehouden, na een wilde achtervolging op het draaiende toneel wordt ingerekend, en gedurende de pauze kan bekomen van de schr_k« (wordt vervolgd) 116

The Dutch Dickensian | 1963 | | pagina 10