OLIVERKLAS. „Wij presenteren een "bijzondere foto -de meest ongewone schoolklas van Nederland" vermeldt een "brede kop in De Telegraaf van 10 september 1963. De meisjes en jongens op de foto vormen de Oliver-klas. 's Avonds zullen zij optreden in de Musical Oliver en overdag bezoeken zij de school,Achter de coulissen wordt een schoolklas ingericht waar de jongens onder toezicht van een onderwijzeres hun huiswerk moeten ma ken. Momenteel zijn er drie Olivers, die afwisselend zullen optreden. Het zijns Jan Nelissen (12 j.), Gerard Walters 14 j,), Peter Post (14 j.)« Taxi's zullen de jongens naar huis brengen als 's avonds de show afgelopen is. De rol van Nancy wordt gespeeld door Nelly Frijda - Wiegel j Fagin en Bill Sykes zullen worden uitgebeeld door resp.Johnny Kraaykamp en Jaap de Vries. MUSICAL OLIVER. Over de hele breedte van de pagina schrijft Het Parool van 13 april 1963s „Een attractieve Musical naar de roman „Oliver Twist" van Charles Dickens.Oliver loopt in Londen al bijna dr.ie jaar. Uit het artikel van J.J. Peere boom en de onderschriften van de foto's blijkt,dat de Musical 94 verschillende "rollen telt, gespeeld door 40 acteurs en 16 kinderen. Niet de muziek, maar de tekst blijkt de grote troef. DICKENS AND THE STORK II (Slot) De ontboezeming, die de meester-vlieger A. Viruly 'onder deze titel uit de pen vloeide, en die U in het vorige nummer van de Dutch Dickensian hebt gelezen, deed in de overigens propere woning van Ann Heerma nogal wat stof opwaaien. Dit stof is hieronder gekristalliseerd. De ooievaar-kool questie vindt men bij alle 19e eeuwse ro manciers. Natuurlijk kan men Dickensoeuvre in zijn geheel le zen zonder zijn ooievaar-geloof te verliezen. Het is heerlijk, want daardoor kan men ieder boek van Dickens zeer jeugdige kinderen in handen geven. Het negeren der realiteit was in het Victoriaanse tijdperk volstrekt geen probleem. Het hoorde bij de toenmalige visie op de vrouw. 117

The Dutch Dickensian | 1963 | | pagina 11