Uw aandacht ontsnapt moeten zijn. De romancier Goethe heeft bijvoorbeeld in zijn toneelstuk „Faust" het verschil tussen Gretchen en Kool, Faust en Ooievaar bepaald duidelijk doen uitkomen. Balzac's Pére Goriot kan men niet lezen zonder de ware herkomst van zijn dochters te raden en diens landgenoot Emile Zola, ook een romancier, geeft in menig werkje er van blijk, dat hij hoge prijs stelt op het geven van gedetailleerde inlichtingen inzake het wordingsproces van zowel jongens als meisjes. Neen, mevrouw J.H.v.V.M.alle 19de eeuwse roman ciers over êén kam van Victoria te willen scheren gaat te ver, en zo U wellicht op een Volgende bijeenkomst van Dicken- sians zult gaan betogen, dat Zola en Dickens inzake de Kool 2 zielen 1 gedachte waren, zult U er hun een stoven. Uw Tr. A. Viruly. THE MEETING OF THE 27THE OF APRIL 1963 IN ZOMERZORG. Deze keer was er maar één nieuw lid, maar wat voor een. Een voorbeeld voor ons allen, wants „Rustig, zonder klagen lag hij op de grond aan lege doppen te knagen". Anoniem. Uits De vrijste verzen I. Zijn naam was Erro. Of hij Dick ens-minded was, is niet aan het licht getreden, wel, dat hij zijn goede manieren geërf had van zijn grootvader, die ook een hond was. De algemene besprekingen brachten diepzinnige problemen ter tafel. Wij moeten de Business Meeting (in Engeland) nieuw le ven inblazen. Maar hoe? Zullen wij de 1965-Conference in Ne derland houden? V/ie er voor is, steke zijn vinger op. Er ver rees een mastbos. De rede van de Life President over Edwin Drood kenmerkte zich door soberheid en een floers van melancholie. Dit paste goed bij onze stemming, want hoewel wij „gewoon" deden, misten wij haar tochs Mevrouw Waltheer, een van onze aardigste da - mes-leden. 119

The Dutch Dickensian | 1963 | | pagina 13