De volgende ochtend, om tien uur; Business - Meeting? onder het sympathieke? maar helaas onverstaanbare voorzitterschap van Leslie Staples? en geopend door „*His Worship the Mhyör of Folkestone" (Die tot mijn verbazing een knappe vrouw van middelbare leeftijd bleek te zijn? maar die toch officieel„Eis Worship" wordt betiteld). De sessie werd interessant en le vendig? toen de questie van mogelijke „Invitations" t'ot vol gende Annual Meetings ter sprake kwam en er door het bestuur (en als gevolg daarvan door een enthousiaste zaal)plüs minus gebedeld werd om. een tweede invitatie van the Dutch Branch.. We voelden ons als Hollanders gedurende die vier dagen daar werkelijk als gedragen door een golf van algemene goodwill tengevolge van de enorm geslaagde ontvangst indertijd te Am sterdam! 1 s Avonds bleek de auteur Angus Wilson de Dickensiansals spreker in de steek te hebben gelaten? en moesten we ons ver genoegen met dia's van de American-Boston-Conference? afkom stig van verschillende deelnemers van het vorig jaar? die echter lang niet allemaal begaafde fotografen bleken te zijn? zodat we vele dames met witte tassen bij gangways en raLlingen zagen? in te donkere of te lichte afleveringen? vier keer „the White House" mochten bewonderen? vijf keer Longfellow's geboorte-huis? zes maal „The dome of the Capitol" of wel de Gedenknaald te Washington? en the most patient and longsuf- fering of all publics zelfs nog dankbare lachsalvo's kon op brengen? als er slechts de helft op een plaatje stond of de „slide" op zijn kop op 'het doek kwam. De avond werd gered door de prachtige films van Marius Beek met ;gesynchroniseerde geluids- en muziekopnamen en een byeer- gave van Di ekens-voor dracht en door John Greaves te zijnen hui ze? toen hij in Holland logeerde. Dat was vakwerk! Volgende morgen opnieuw prachtig weer. 's-Middags weer een tocht door het schilderachtige Kent naar Canterbury? waar we in de beroemde Kathedraal een indrukwekkende „Evensong" bij woonden? gezongen door een grote groep koorknapen-met-Erige- lenstemmen? en gesproken door the Afshbisshop of Canterbury. De tweede Pinksterdag had de onthulling van een gedenksteen plaats? door „His Worship the Mayor of Folkestone".Alles ge schiedde in goede ordes De gedenkstèen? een lichtblauw glan zend stenen geval bleek fraai uit te komen tegen de witte 121

The Dutch Dickensian | 1963 | | pagina 15