villagevel (maar had dan ook meer dan vierhonderd gulden ge kost.....) en Miss D.H. Moody sprak als Lord Mayor de daarbij geëigende woorden. Daarbij was zij zelf een heel decoratief geheelniet haar ketenen, wat door vele pers- en amateur-fo tografen werd vastgelegd, evenals onze aanwezigheid ter plaatse. De volgende dag brak om 8 uur s avonds dan het hoogtepunt aan, n.l. the Conference Dinner, waarbij het menu zelf,als van lagere orde, natuurlijk onbelangrijk is, en waarvan ik dus al- Teen het tedere lamslapje met een exquis randje vet wil me moreren, dat de hoofdschotel vormde, en de bol vanille-ijs, die ons als dessert geserveerd werd, waar door een volgende dienende geest haastig warme kersensaus overheen werd gego- t en Ik ben overtuigd, dat allen zeer hebben genoten van de toas ten! De Engelsen zijn geboren (of door public-school-1 even goed getrainde) dinner-speakers en je hoefde dan cok geen o- genblik dat beklemde gevoel te hebben „zou hij de draad wel vasthouden", of „zou hij het eind wel kunnen vinden?" Je kon zorgeloos genieten van de fonteinen van geest en welsprekend heid, die er opsproeiden. Zelfs His Worship, die haar vier voudige zware keten nu op de schouders van een goedgekozen effen blauw avondtoilet had gehecht en, schuin tegenover me zittend, me had verteld, dat ze toch altijd „nervous" bleef als ze het woord moest voeren, bracht het er uitstekend af, ogenschijnlijk „as cool as a cucumber". Maar het grootste succes hadden de gebroeders Beek natuurlijk! Vooreerst al gedragen als ze waren door een enorm balzavlot van goodwill voor de Dutch (en dan nog wel Dutch Twins)maar voornamelijk door de leuke vondst, om een samenspraak - ta felrede te houden met allerlei dwaze gefingeerde verschillen van mening en in de rede vallerijen, waar ze samen des mid dags, toen wij uit waren, met onze Life President op hadden zitten broeden. Er werd lang en dankbaar geklapt! Na nog een toast op Mr. Stapels en dienst antwoord,zongen we met gekruiste armen „Auld lang Syne" en daarna, more majorum, het „God save the Queen" en daarmee behoorde deze 57ste Ann. Conf. tot het verleden. (J.P.-K. 122

The Dutch Dickensian | 1963 | | pagina 16