109 miljoen dollar); „Nu alweer een poos terug las ik op een za terdagavond in het Handelsblad een stuk vanhun Londense cor respondent. Een klaagzang van een halve pagina over de moei lijkheden van de pers. De bladen hadden een moeilijk bestaan, de Picture Post had het loodje gelegd, de Illustrated lag op apegapen, de News Chronicle moest er het bijltje bij neerleg gen en de Daily Herald zat ook in nood, ondanks zijn miljoe nenoplaag. Op het volgende blad stond een vurig pleidooi van een halve pagina voor commerciële televisie in Nederland. Dat vond ik nu zo zeer merkwaardig. Als jongen van dertien jaar heb ik mijn eerste Dickens, Oliver Twistgelezen. Wat me altijd is bijgebleven, dat is dat stuk over Pagin, als hij 's avonds in zijn cel zit, de dag voordat hij wordt opgehangen. Oliver Twist komt hem opzoeken en Pagih is krankzinnig van angst. Buiten hoort hij het timmeren van het schavot. Maar zo'n krant nu - hier helpt de veroordeelde blijmoedig mee het schavot te timmeren, hij komt zelf met de, spijker bak aan dragen", BLEAK OUTLOOK. The future of the Dickens Fellowship An nual conference is in the balance as no invitations have been received from towns to act as hosts, said Mr.,. L.C. Stapels, chairman, yesterday. He was speaking at this year's Confe rence at Folkestone. (The Observer 2 juni 1963). IN OPDRACHT van het Katholiek Lectuurcentrum heeft het Hoogveld Instituut te Nijmegen een onderzoek ingesteld naar het lezen van de leerlingen van de derde klas en hoger van een aantal Katholieke middelbare scholen. De enquêteurs leg den 1600 leerlingen een lijst voor van 84 schrijvers. De rang orde in voorkeur bleek te zijn 1. G.Bomans 2. J.Nowee 3.Anton Cool en 4» Jules Verne 5» Charles Dickens 6. Karl May 7* Hil- debrand 8. Anne Frank 9» Arthur van Schendel 10. A. den Doo laard. Schrijvers als John Steinbeck, S.Vinkenoog, Louis Paul Boon, Erskine, Caldwell vormen de achterhoede (Telegraaf 29 juni 1963). PICKWICK-ROKModern gesneden met 4 plooitjes.'Geheel ge voerd. In de kleuren, midden- en donkergrijs. Maten 36 - 52 f 19s75Vroom en Dreesmann. September 1'963.'

The Dutch Dickensian | 1963 | | pagina 3