111 gestie in deze zin.Hem danken wij o.a. de citaten, die U elders in dit nummer aantreft. In enigszins gehavende vorm uitvoe ring gevend aan zijn idee, roepen wij de leden op de redactie een aantal „opinions" (met bronvermelding)in portefeuille te geven. Wellicht kan zij dan vijf jaar vooruit..... FOREIGN AFFAIRS De verschijning van de Russische Charles Dick ens-post zegel (zie the Dutch Dickensian van augustus 1962) wekte in mij het ver langen alle leden van de Fellowship met een exemplaar van de ze zegel te verblijden. Een bezoek aan zeven postzegelhande laren in Haarlem en Den Haag leverde een schamel resultaat ops drie Diekens-zegels. Om op deze wijze 75 postzegels in handen te krijgen, zou ik 175 handelaren een bezoek dienen te brengen. Ik vermoedde, dat het binnenland mij niet voldoende handelaren zou kunnen leveren, zodat ik het buitenland in mijn speurtocht zou dienen te betrekken. Dit achtte ik te tijdro vend om mijn welgemeende bedoelingen te realiseren.Telefonisch contact met de Sovjet- Ambassade gaf mij - na aanvankelijk weinig he- moedigende ervaringen - meer uitzicht.De cuL- turele attaché,de Heer A.K. Bcyko, die ik van mijn voornemen deelge noot maakte, zegde mij toe in Moskou te in formeren of deze zegels nog leverbaar waren. Na maanden wachten bracht ik in het sneeuwkoude begin van dit jaar een bezoek aan de Ambassade. De Ambassade - bezetting was geheel in winter- jassen gehuld.De heer Boyko, die zich van het telefoongesprek niets meer kon herinneren, lichtte ik wederom in en gaf hem mijn kaartje, hiermee de vreselijkste gevaren ris kerend. Hij beloofde mij de volgende dag het Kremlin op te bel len om deze bestelling met meer spoed te laten uitvoeren. Binnen tien dagen belde de attaché mij terug. Er lag een zen ding uit Moskou op mij te wachten. We maakten een afspraak, wederom toog ik - banend door de sneeuw - Ambassadewaarts en trof daar de bezetting nog steeds gehuld in zware winterkle-

The Dutch Dickensian | 1963 | | pagina 5