ding aan. De heer Boyko overhandigde mij met een fijne,veelbe tekende glimlach, 75 Diekens-postzegels als eengeschenk van Rusland voor mijn. culturele streven. Bij de zegels kreeg ik de beeltenissen van Gagarin en Nikolajew cadeau.De attaché, ver zekerde mij, dat de Russische jeugd op de middelbare scholen altijd Dickens leest en hij noemde mij Oliver Twist. Als dank "oor zijn bemiddeling beloofde ik hem de Dutch Dickensian te zenden, waarin de zegel voorkomt. Te uwer geruststelling zij, meegedeeld, dat ik uitsluitend mijn eigen naamkaartje in de Ambassade heb achtergelaten en dat er geen ledenlijsten werden geeist,noch namen werden gevraagd De heer Bomans kende men reeds. C.W. OLIVER! A Musical. De geschiedenis kent maar twee Oliver's die een theaterdirec tie met- goed gevolg kan afficheren zonder er de achternaam bij te vermelden. Een daarvan heet Cromwell en de andere bestaat alleen dank zij de verbeelding van een schrijver. Niettemin bleek het overbodig de Londenaars ter gelegenheid van de pre miere van de musical „Oliver!" - op 30 juni 1960 - aan' het verstand te brengen, dat zij daarbij geen onthoofding van Ka- rel I maar het gewelddadig einde van Nancy zouden beleven. Nancy heeft sindsdien bereids meer dan achthonderd maal het tijdelijke ontijdig met het eeuwige verwisseld, maar Londen kan er niet genoeg van krijgen. Geen wonder, dat men dit in Ameri ka, God's own country, waar Dickens minstens even hoog geno teerd staat als BethlehemSteel en Anaconda Copper, dit nu ook wel eens wil beleven en dientengevolge Nancy, Sikes, Fa- gin, Oliver en the artful Dodger binnenkort hun joyeuse en tree, op Broadway'zullen "maken. Daarbij zal dan worden gebroken met de na-oorlogse traditie, dat Amerikaanse musicals wel' op gang maken in het-West-End, maar de Engelse musical sinds vele jaren geen deel uitmaakt van het exportpakket van het Vere nigd Koninkrijk. Mocht de heer Harrold Macmillan 'tot'de le zers van de Dutch Dickensian behoren, dan zal hij deze fraaie 112

The Dutch Dickensian | 1963 | | pagina 6