aantrekkelijk meisje geweest te zijn, maar geen bizondere ta lenten te hebben bezeten. Van Georgina weten wij dat zij de mu zikaliteit van haar ouders geërfd heeft, over Kate wordt in dit opzicht nooit gesproken. Zij was traag, bijna apatisch, slordig, geen goede huisvrouw en had, als we moeten geloven, wat er allemaal in haar nadeel geschreven is, nauwelijks enig begrip van kinderverzorging en -opvoeding. Ongelukkig genoeg kreeg zij tien kinderen. Ook toonde zij weinig belangstelling voor literatuur, hoewel zij de boeken van haar man, ook op la tere leeftijd, wel las. Intussen was Dickens dus al aan het schrijven en was er ook al iets van hem gepubliceerd. In 1833 nam the Old Monthly Maga zine een verhaaltje van hem op, getiteld „a Dinner at Poplar Walk". Later werd die titel veranderd in „Mr. Minns and his Cousin". Het is opgenomen in the Reprinted Pieces. Als u er eens toe komt die jeugdschetsen te lezen zult u zien, dat ze als voorstudies van zijn latere romans te beschouwen zijn. Ik kan u vooral aanbevelens Mr„Tulrumble, Lord Mayor of Mudfog. Daar zie je al een voorbode van the Pickwick Papers in. Dickens verloofde zich al spoedig met Kate en 'n ongelukkiger verbintenis had hij moeilijk kunnen aangaan. Zelden hebben twee jonge mensen zó van karakter verschild en het zou voor Dickens met zijn geringe zelfbeheersing toch al heel moeilijk geweest zijn om een goede levenspartner te vinden. Hij bruiste over van geestkracht en was ontzaglijk ijverig, precies en netjes. Priestley zegt het zo geestig in zijn boek over Dickenss zijn vrouw moet het gevoel gehad hebben of zij aan de staart van 'n komeet gebonden was. wordt vervolgd ;:The literary pleasure givers are happiest using the theater, loneliest in the novel. Even Charles Dickens, an archetypal pleasure giver, turned finally to the stage as per former. And it is understandable. A most tangible audience responds like a lover to pleasure given, and in his audience's response the artist is himself ravished by what he has done." (The Commercialites, by Gore Vidal 183

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 17