184 THE DROOD CONTEST Zoals elders in dit nummer wordt "beschreven, is de door de Redactie uitgeschreven Drood-Prijsvraag een enorm succes ge worden o Met alleen door het grote aantal inzendingen, (dat vier "bedroeg) maar voornamelijk door het hoog niveau, waarop de oplossingen waren gezocht en geformuleerd. Het meest spre kende bewijs hiervoor biedt de lezing van de enige niet- bekroonde inzending. De degelijkheid en diepgang van de daar in ontwikkelde gedachten getuigen van een zo ernstige bena dering van het Misterie, dat de verbijsterde jury niet bij machte was het werkstuk de waardering te schenken, die het verdiende. Geachte Inzender: Van harte: Eenvoudiger lag de zaak van de drie overigen. In vele een voudige bewoordingen wijst Mevrouw Planten Jasper als de moor denaar aan en identificeert mr„Tartar als Datchery. Voorwaar een doorwrocht stuk dat alleszins verdiend met de eerste prijs bekroond werd. Nauwelijks minder van kwaliteit, doch luchthartiger van toon was Nelly Wiener's ingenieuze oplossing, die een zeer eervol le derde plaats veroverde. Tenslotte vermelden wij nog de oplossing die onze President inzond. Hieraan gaan wij evenwel zwijgend voorbij. Het feit dat hij tot zijn ambt geroepen werd na dat zijn inzending was voor gelezen is welsprekend genoeg. Vervolgens - overigens reeds na het verlies van zijn leerstoel - lukte het Stefan Trofimowitsj(naar men zegt, uit v/raak en om te tonen, wie zij hadden verloren) in 'n voor uitstrevend maandblad, waarin stukken uit Dickens vertaald werden en George Sand werd gepredikt, het begin van een zeer diepzinnig onderzoek te publiceren - ik meen, over de oorza ken van de buitengewoon morele edelaardigheid van sommige ridders uit een of ander tijdvak, of iets van dien aard. (DostojefskyDe Demonen)

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 18