omissie, komt er echter niet ronduit voor uit, maar verbergt het in de naam ..Cloisterham"en slechts een enkeling zal het geopenbaard worden. Dit nu is het mysterie. De gebeurtenissen en handelingen zoals ze verder in de loop van het verhaal beschreven zijn kan men dan ook verwaarlozen als belangrijk in betrekking tot een z.g. mysterie. Zij dienen slechts de lezer te misleiden. Men stake gerust alle pogin gen tot een andere oplossing. Mocht die evenwel gevonden worden dan zullen Charles en on dergetekende niet nalaten of verzuimen noch in gebreke blij ven verbaasd op te kijken, Blotton of Aldgate THE MEETING OP THE 29th OP FEBRUARY 1964 IN ZOMERZORG 1, Nothing but facts (Hard Times, Bk 1, ch,l). Maar wel heug lijke, De Dordtse leeskring is geboren. De Life President, de secretaris en de heer M,Beek waren er bij. Mevrouw Dora van der Meiden stelde ons zeven nieuwe leden voor en liet een mooie schaal met toastjes-met-muisjes rondgaan. Een groot succes. Wij zijn allemaal erg blij met deze nieuwe aanwinst. Een plechtig moment was de uitreiking van de Edwin Drood-prijzen. De jury bestond uit mejuffrouw Agnes Westerveld en de heren Sachs en Klooster, Er waren vier inzendingen, In letterkun dige waarde ontliepen ze elkaar niet veel, zei de heer Sachs. De eerste prijs viel aan mevrouw Planten te beurt. Zij kwam even later binnen en werd met een donderend applaus begroet. De tweede prijs kreeg de heer Jo Beek en de derde prijs mevrouw Wi ener Wij waren met ons zes en zestigen, dus duurde het even voor het eten (grape fruit, erwtensoep, fruit) gereed was. Om de tijd te korten hield de Life President drie toespraken. Me vrouw Cornelissen stak, als jong lid, de Dordtenaren 'n hart onder de riem. ;tHet valt echt wel mee, als je een poosje lid bent", troostte zij. Aan mevrouw Planten werd dringend verzocht haar schone bal lade nog eens ten gehore te brengen. Tamelijk bedaard verlieten wij de zaal. 186

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 20