2. How are the mighty fallen: (Mr Bombey's Cook, ch.LIX). Uit voorgaande grijze regels zou je het niet zeggen, maar het was van het begin af aan een pan, The Honourable Secretary begon met beledigende plakkaten aan te brengen. Hij was nog maar nau welijks met zijn schoenen aan op stoelen geklommen of de zaal werd overspoeld door een horde blauwe „rioters", uit Amster dam, compleet met een muitende blauwe hond, Overal zag je nu beeltenissen van de heer M.Beek met „Vote for Marius Beek". Be Life President hing „Welcome Bickensians" op. Be heer Jo Beek deed het kalmer aan mets „Let the blue bell,let the brown wins Jo:: en „Have a go with Jo:" Mevrouw Bomans vergrootte de chaos door zowel voor blauw als voor bruin reclame te maken. Be heer Klooster, de derde candidaat (liever blö jan dan do jan) had zijn hoofdkwartier in Bonn opgeslagen, van waaruit hij tal van herauten afvaardigde met brallende borden en een lief tallige kloosterzuster. Ballons vlogen door de zaal. Onze meisjes deelden blauwgroene parasols uit, met valse beloften. Ter ophitsing las de Life President een stukje EatanswxLl voor (p.p/ ch.XIIl). The first orator, Mr M.Beek, was received with a storm of de light, which, with a hell-accompaniment, rendered his speech inaudible (P.P. ch.XIIl). Voorts deed de heer Wiegel zijn ui terste best voor de heer Klooster, maar het geju-ju, het flui ten, de toeter, die de ergste dingen riep, de oorverdovende muziek, het bellen, het ballon-stoten, smoorden hem in de kiem. - Be heer J.Beek sprak. - Mevrouw van Balfsen deed een moederlijk woordje voor hem, - Mevrouw van Rhijn deed het ont roerend. Be heer Beets bleef, als hoofd van het stembureau, neutraal. Be heren Nico Andriessen en Sachs schreden nu binnen met een draagstoel, waarin de heer Jo Beek, als Biekens ver momd, met een loslatende baard en een hoge hoed. Hij sprake „Wat zijn zijn aspiraties?" vroeg iemand smalend. ,,Een echte baard, laten staan", antwoordde het publiek. Het (rumoerige) stemmen begon. Be heer Beets trok zich, met twee integere mannen, te weten de heren Bunlop en Overbeek, terug om de stemmen te tellen. Aangezien er tien stemmen meer dan kiezers waren, was de verwarring achter de zuilen en rond de melkbus groot. Bovendien was er niet alleen op de drie can— didaten gestemd maar ook op de heer Wiegel (één stem) en op 187

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 21