vrouwenhand geregeerd worden, bleek al onmiddellijke Het bewind is streng» Het nieuwe lid, de lieer Janssens, kreeg, na een re de over Vlaanderen en de hygiëne, een proeftijd van een half jaar. Wij waren verheugd Dr.de Gelder weer eens gezond en wel in ons midden te zien. De komende annual conferences kwamen wederom ter sprake. 1965s Eastbourne, 1966s Bath. 1967s Hol land De lezing van mevrouw Kamerlingh Onnes, getiteld „Dickens en zijn gezin", was alleszins de moeite waard. Het was interessant te vernemen hoe de kinderen van de grote man reilden en zeil den. Ha de pauze schaarden wij ons om de rijst met doperwten. De stemming was intiem gezellig. De heer Wiegel, die op voortref felijke wijze ..in the chair" zat, had het druk met het aankon digen van redenaars. „Waarom de leeskringen niet herscheppen in zelfstandige branches?" vragen de Life President en de se cretaris. De heer van Oorschot is er fel tegen en zegt dit. Mevrouw Wiener koestert de dierbaarste herinneringen aan het vest van Hendrik VIII, de gediplomeerde onthoofder. Daarom moet iemand, die dit kan navertellen, wel „one of the most remarkable women of the country" zijn. (Martin Chuzzlewit, ch. XVI). De heer van Oorschot vindt de mannen mooier dan de damesleden. Een klap, die des te harder aankwam, omdat we allemaal met Miss Miggs gedacht hadden, dat we „sugar-sticks:' waren. (Bar- naby Rudge, ch.LXX). Of het nu kwam omdat hij een bruin gebreid vest aanhad, we zul len het nooit weten, maar de secretaris was aangedaan en wens te met vijftien leden in Spaarndam te eten. Op dit moment achtte de heer Wiegel het tijdstip rijp voor een muzikale noot. Mevrouw Planten, die al eerder bewezen heeft veelzijdig te zijn, heeft een prachtig Dickenslied gecreëerd. Mevrouw Maks zette zich aan de piano. Mevrouw Planten wilde begeleid worden door de heer Marius Beek. Deze heer „singled out one particular fly on the ceiling from the other flies there asleep, fixed his eyes upon him and began to roar." (Nichl.Nickl.ch.XLV). Deze artistieke manifestatie fleurde de secretaris geheel op. Mevrouw Planten werd tot onbezoldigd voorzangeres benoemd. Wij sprakensentimenteel over de vriendschap en schilden de ene appel na de andere. Een daverend gezellige bijeenkomst, L.C.O.-B.

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 23