190 DE J01TGSTE LEESKRI1TG Op dinsdag 18 februari werd de leeskring Dordrecht geboren ten huize van de familie van der Meiden aldaar. Dit betekent in feite zeven nieuwe leden van Haarlem Branch. Bijzonder inspirerend voor deze leeskring was het bezoek dat aan de wieg stonds de Life-President en de heren Andriessen en M.Beek. De eerste vertelde over het ontstaan van de Fellowship,, de tweede over Haarlem Branch in het bijzonder en- de laatste over de techniek van de leeskring. Dordrecht volgde de traditie van Haarlem Branch en begint dus met Pickwick. Dat op deze avond, waar zoveel viel te bespre ken en kennis te maken, toch nog anderhalf hoofdstuk kon wor den gelezen, viel in zekere zin mee. Er zal worden gestreefd naar de Haarlemse leesmethode» de eerste poging daartoe deed veel goeds verwachten in de toekomst. De Dordtenaren zien tenminste al met spanning uit naar de volgende avond, die bij uitzondering op een maandag werd vastgesteld. Verder zal men steeds op de eerste dinsdag van de maand bijeenkomen. D.v.d.M.-C. In zijn biografie van de schilder Whistier, ;[The World of James McNeill Whistier", beschrijft Horace Gregory hoe Whistier aan een select gezelschap zijn pastels liet zien. „The showing closed with Whistler acting out the part of a London business man, how he is waked up always at 8.30 each morning, then a pantomime of his being closely shaved at a quarter of 9 arriving in the City at IO5 Whistler waved his left arm in the direction of the pastelss „What will he make of this?" His obsession was clear;; he was thinking of Leyland. Misschien heeft Horace Gregory gelijk en dacht Whistler in derdaad aan Leyland, maar hij dacht ook aan Podsnap, een bij zijn biograaf blijkbaar onbekende figuur.

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 24