IN A DUTCH BOTTLE In Epping Forest - Vervolgs Daartoe behooren de 2e Paaschdag en de 2e Pinksterdag - die, zonderling genoeg, in het kerksche Engeland geene kerkdagen zijn - en Goede Vrijdag, dat eigenlijk wel een kerkdag is, maar toch ook een reis- en wandeldag,, De meeste kantoren zijn ge sloten, en 's avonds gijn de kerken vol,, maar als 't goed weer is, trekken er 's morgens eerst gansche gezelschappen naar buiten met hunne zakken vol crossbuns, (Gekruide broodjes, met of zonder krenten, in welker bovenkant, volgens een al oud Goede-Vrijdags-gebruik, een kruis gebakken is, naar de wij ze als dat soms met de naamletters der bakkers geschiedt). Op zulke dagen is het extra druk in uthis delightful old inn" zooals de schrijver van Barnaby Rudge, die er persoonlijk gaar ne placht te vertoeven, haar noemde. Hetzij gij haar van rechts of van links nadert, altijd treft zij u door dat eigenaardig welvarende, dat „het Huis1' op de prentjes van een Klok- en Hamer-spel pleegt te kenmerken. Reeds vóór de deur kan een liefhebber gewoonlijk zijn hart op halen aan eene rijke verscheidenheid van E'ngelsche paarden;, mooie koets- en rijpaarden, af en toe een oude harddraver, of wel paarden van minderen rang, zóó geschoren dat 'n schabrak van lang haar op het overigens korte haar is uitgespaard;, en eindelijk vi-achtpaaraen, aan wier uiterlijk schoon geen bijzon dere zorg wordt ten koste gelegd. Daartusschen bewegen zich hunne verschillende menners in allerlei schakeeringen van stand, Op zulke dagen is dan ook de eigenaar van The Kings Head of wel zijn vertrouwd vertegenwoordigereen deftig grijsharig man, waakzamer dan ooit in het schiften zijner binnentredende gasten. De voordeur binnengaan mag natuurlijk ieder - daarvoor is het huis eene herberg - en de toegang tot de „public bar" waar Jan Alleman aan de toonbank kan gaan drinken, staat den geheel en dag voor elkeen open. Maar vlak achter de zijdeur, die tot de publieke gelagkamer leidt, is eene binnendeur, en daarvoor houdt genoemd personage de wacht. Alvorens tot dit meer „private" gedeelte van het huis te worden toegelaten, moet men met ronde woorden zijnen wensch om toelating te ken nen geven en wordt onderwijl eventjes gemonsterds zoo beleefd en bescheiden moogelijk, maar toch me't zekere uitdrukking van 192

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 26