169 papers'1 Dickens' gehele oeuvre trouwens, is ondenkbaar zonder de „oorspronkelijke" prenten. Het is een eenheid geworden, voortgekomen uit onderling begrip en een subliem samenspel. Stel, dat 'n modern tekenaar het zou wagen de „Papers" te illustreren; - dat moet een zeer aantrekkelijke opgave zijn - hij zou zich aan geschiedvervalsing schuldig maken door Pick wick een ander uiterlijk te geven! VOLLEDIG, De Vacature meldde; „C,Diclcens, Volledige wer ken (34 din)f 22„50 port, Rf, Stapel Egbzn, De Stapel, De Wijk Dr," De 34-delige stapel van Rf, Stapel van De Stapel is op de stapelplaats van een der DD-redacteuren beland. Onder rem bours, Volledig en puntgaaf, PANOPTICUM, Rico Bulthuis, het ..opvallend knap debuut van Helga Ruebsamen „De Kameleon" bespekends „Waar detaillerende schrijvers als Dickens, Bordewijk en - ondanks zijn strakke stijl - ook ICafka een panopticum opriepen, tracht Helga Ruebsamen zich van het panopticum te ontdoen," (Haagse Courant 27 juni '64), DAG OLIVER! Op 30 dec,'63 meldde De Telegraaf; De pro ducers van de musical „Oliver" hebben zondagavond tot hun spijt het besluit moeten nemen dat woensdag 1 januari de laatste voorstelling in het City-theater te Amsterdam zal worden ge geven, Ondanks het toenemend aantal bezoekers van de laatste weken is de belangstelling toch te klein gebleken om een lan gere exploitatie lonend te maken. Onder auspiciën van Het Parool zijn daarna nog een aantal voor stellingen gegeven. Op 14 jan,'64 adverteerde het blad; Heden honderdste voorstelling Oliver! Op 15 januari traden Oliver, Nancy en Fagin voor het laatst op, VERMOEDEN, Op de dag, dat zij voor het laatst de voorzit tershamer hanteerde, (u herinnert zich die schrikkeldag met heftige verkiezingstonelen nogvrel), besprak onze ex-presi dente Els Mayer-Swart in Haarlems Dagblad „Charles Dickens, biografie in woord en beeld" (Kruseman, Den Haag), Zij besluit; „Zijn vakmanschap redt hem als preutsheid en sentimentaliteit

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 3