170 hem tot zinken willen brengen» Het is dan ook best te begrij pen dat er steeds boeken over de Onnavolgbare verschijnen, vooral ook omdat er in Dickens - wat altijd het geval is met werkelijk grote schrijvers - veel meer blijkt te staan dan men bij snelle lezing zou vermoeden»:I (langzaam aan dus, readers in the circle, red.)» DANCING HOE MAECHTHG „Le congres danse mais ne marche pas" Van Nederlandse zijde waren op het jaarlijkse congres van de Dickens Fellowship te Blackpool aanwezig de echtparen Sachs, Bomans, Beek, nog eens Beek en tenslotte zelfs Overbeek, te- samen dus 10 personen» Bij de z.g. ;[roll-call:: op de business- meeting mocht dit groepje, zoals trouwens elk jaar, een klei ne ovatie in ontvangst nemen» Wie over deze populariteit na denkt, vindt hiertoe verschillende redenen. Vooreersts het zijn natuurlijk aardige mensen, stuk voor stuk. En dans ze ko men van zeer ver, hetgeen al terstond de gemoederen verte dert. De voornaamste oorzaak echter wortelt in een zekere verwachting. Het hele congres is namelijk een uiterst formele gebeurtenis en met name de business-meeting is een uit louter hamerstukken opgebouwd gegeven. Geen Engelsman haalt het in zijn hersens om in deze gang van zaken, die in 1902 begonnen en sindsdien sacrosant geworden is, enige wijziging te bren gen, maar wel hoopt hij van harte dat de enige echte buiten landers, die erbij zitten, als „enfants terribles" zullen op treden» Wij hebben hen in dit opzicht nooit teleurgesteld» Wij zijn de „rare jongens" van het congres, het gist in de pudding, het zout in de pap» Als een Nederlander opstaat om iets te zeggen zie je op alle gezichten een zacht verkneuterende glimlach opbloeien. Veel is er niet toe nodig om die glimlach tot een bevrijdende schaterlach te doen uitbarsten, want in het dal der verveling is elke molshoop een berg van spiritu aliteit. Ik geloof dat er uit dit congres oneindig meer zou voortkomen, als al die Engelsen zich zouden kunnen losmaken

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 4