uit het keurslijf van conventie, dat elk agenda-punt tot een te voorspellen gebeurtenis maakt» Waarom doen ze het niet? Geest hebben ze genoeg, maar niemand dan alleen de jongens aan de overkant van de Noordzee binden de kat de bel aan» En in hoe bescheiden mate doen we dit dan nog! We zijn tenslotte gasten» We kunnen een enkele variant aanbrengen, het thema zelf mogen we niet wijzigen. Het eigenaardige daarbij is, dat dit alles ge beurt ter ere van Dickens, die constant alle perken te buiten ging! Zonderlinge mensen.Ze menen een man te huldigen door zich drie dagen lang te gedragen op een wijze, die hij geen minuut had uitgehouden» Laten we in 1967 het congres in Am sterdam zó houden, dat Dickens zelf het van de eerste tot de laatste seconde had willen bijwonen. Als we ze laten zien hoe zulke dingen gedaan kunnen worden; half in ernst, half in zelfspot en het geheel met zwier, dan is de ban gebroken. C'est le premier pas qui coüte. G.B„ „DICKENS'S BUST IN WHANGAEEI" Op een wandeling door Whangarei, onze tijdelijke woonplaats, werden we eensklaps teruggeroepen tot een werkelijkheid, die Amsterdams genoemd mag worden want, mede Fellows en vereerders van Dickens, daar stond boven de voordeur van een laag huis het borstbeeld van Charles Dickens, net in de verf en nauwe lijks gelijkend, maar niettemin was het een verrassende ontmoe ting! We gingen naar binnen op onderzoek naar deze Diekens- ge trouwe en hoorden, dat hij reeds lang was overleden» Honderd jaar geleden vanuit Engeland naar Nieuw Zeeland emi grerende, voerde een Mr.Klyte dit borstbeeld mee als 'n stuk je specifique „home country", dat hem het leven in de toe komstige wildernis zou verlichten» Het blijkt, dat hij daar een „Funeral Service" heeft opgericht en Dickens' borstbeeld een ereplaats in de gevel heeft gegeven» En misschien, dat in deze vele Nieuw-Zeelandse jaren, dat Dickens in dit verre land de wacht houdt in zijn nis van dit sombere en stille huis dat een enkele Engelse emigrant, op- 171

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 5