ziende naar dit beeld, de herinnering voelt opkomen aan een ver land in een ver verleden, toen de dames in zijden crino lines en de heren in vadermoorders en „tophat" van Charles Dickens, door humor verzacht, moesten leren, dat in hun land „ruling the waves" nog heel wat te verbeteren viel, waar de hedendaagse welvaart niet meer van vreet. Er bestaat in Nieuw Zeeland een afdeling voor de Dickens- Fellowship in Herne Bley. Daar echter de afstanden in dit dun bevolkte land enorm zijn, was het ons niet mogelijk, contact te krijgen met deze vrienden-in-Diekens We volstaan daarom met een groet aan U allen vanonder Dickens borstbeeld in Whangarei, bovenin het gebouwtje, dat nog steeds beheerd en gebruikt wordt door enige Funeral Directors, Whangarei 10 april 1964» J. en Aovan Blommestein-v.ITieuwkuyk Uit The Letters of Oscar Wilde, uitgegeven door Rupert Hart-Davies vernemen wij, dat Wilde, toen hij in de gevangenis van Reading zat, een verzoek richtte tot de minister van bin nenlandse zaken om hem wat lectuur ter beschikking te stel len, daar de gevangenis-bibliotheek zeer beperkt was. Op de lijst, die hij bij zijn verzoek voegde komen o.m. de complete werken van Dickens en Thackeray voor, „The library here", schrijft hij ter toelichting, „contains no example of any of Thackeray's or Dickens' novels. I feel sure that a complete set of their works would be as great a boon to many amongst the other prisoners as it certainly would be to myself," De gevangenisdirecteur, die over het verzoek moest adviseren vond blijkbaar Dickens én Thackeray wat overdreven. Zijn ad vies luidde n.l.s „Cheap edition of Dickens's works". Kenne lijk een zuinig man met een goed gefundeerd literair inzicht. 172

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 6