hij kreeg het huis, naar het "bracht veel minder op dan men gehoopt had- Hoewel hij niet de middelen "bezat om het te "be wonen trok hij er in met zijn groot gezin, 7 dochters en een zoon. Later vertoornde hij de familie opnieuw door het Zwit serse Chllet, waarin zijn vader gewerkt had, van de hand te doen, zelfs voor bezichtiging open te stellen. Maar dit ver oorzaakte zo'n storm van verontwaardiging dat hij het terug liet kopen en cadeau gaf aan Lord Darnley, die het in Cob- ham Park liet opstellen. Het enige succes dat hij op latere leeftijd had was met voordrachten uit zijn vader's werk en met het samenstellen van een paar reisgidsen, Mary, bijgenaamd Mamie, was een gemakkelijk meisje, dat met haar vader dweepte. Zij kon mooi bloemen schikken, maar dat was haar enig talent en helaas was zij spilziek. Zij ging veel uit, in Londen, Zij is ongetrouwd gebleven en na haar vader's dood met Georgina gaan samenwonen. Katie had. enigszins het temperament van haar vader. Zij koos de partij van haar moeder, maar bleef na de scheiding bij haar vader wonen. Zij trouwde tweemaal met een schilder en kreeg een zoontje, dat als "baby stierfZij is oud geworden, is nog Presidente van de Dickens Fellowship geweest, in het begin van deze eeuw. Walter. Daar zijn vader in Engeland geen raad met hem wist, stuurde hij hem al op zijn 15e jaar naar India, Hij bracht het tot luitenant bij de Marine, maar werd wegens schulden niet bevorderd tot kapitein. Hij is maar 23 jaar geworden en zijn vader kreeg na zijn dood een hele serie onbetaalde rekenin gen. Frank. Deze zoon wilde dokter worden, rnaar hij stotterde en dat was een beletselOok hij werd naar Duitsland gezonden. Hierna wilde hij hereboer worden, studeerde nog even rechten, maar eindigde bij de Bengaalse Bereden Politie, Door ver keerde speculatie verloor hij het meeste van zijn vader's erf deel en de rest verkwistte hij. Ook hij werd maar 23 jaar. Alfred Tennyson, Een tijdlang noemde Dickens zijn zoons naar beroemdheden. Deze jongen wilde eerst militair worden,daar na arts, maar eindigde in de handel. Maar, 20 jaar oud, ver- 205

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 11