THE MEETING OF THE 20TÏÏ OF JUNE 1964 IN ZOMERZORG. De sympathieke Mevrouw Gonnie Franken ontviel ons. Wij her dachten haar staande. Aan tafel sprak Dr Franken in zulke prachtige bewoordingen over zijn edele vrouw, dat wij allen ontroerd waren en onze lieve Mevrouw Nel Wiener haar tranen niet kon bedwingen. Droefheid en vrolijkheid gaan hand in hand in het leven. On ze secretaris vierde zijn verjaardag. Je kon aan hem zien, dat hij deze gedenkdag beschouwde als t,a monument of his per severance", (The Uncommercial Traveller, Birthday Celebra tions) Weliswaar kwamen de Heer en Mevrouw Bakker op hoogst onfat soenlijke wijze binnen door een deur, waarop „Her en" pleegt te staan, we waren toch blij, dat ze er weer bij konden zijn. De Life President heeft aan het Conference-dinner in Black pool een schitterende rede gehouden. De gebroeders Beek heb ben wederom de enigszins grijze Business Meeting met hun geestigheid opgeluisterd, Dr.Sachs hield een scherpzinnig betoog over cijfers. Kortom, de Haarlem-Branch deed weer van zich spreken. Count Smorltork zal niet langer achter het net vissen wan neer hij Dickens House bezoekt en kan dan van alles onder het hoofd „Potry" noteren. (P.P.Ch.XV). Dank zij de Heer Overbeek is er nu ook een gids in zijn taal. In de andere talen waren er al, in het Russisch nog niet. Hulde. Begeleid door gebons op de ramen, een loudspeaker en gerof fel van trommels van de muziekuitvoering-op-het-veld, hield Mevrouw Dra.Ann Heerma van Voss-Moeton een causerie, geti teld „Enige flitsen uit het leven der 18de eeuw als achter grond van de wereld van Charles Dickens". Zoals gewoonlijk heel knap en heel interessant. Een nieuwe ober smeet een glas vruchtensap over de jurk van een dame, „being the act of a very young man, who will never answer", zou „the Archbishop" zeggen. (Our Mutual Friend, Bk IV, ch.IV) 210

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 16