IN A DUTCH BOTTLE In Eppihg Forest (slot) Halverwege uwen tocht komt gij eene herberg voorbij, die tot uithangbord voert? "The Old Maypole"doch gij moet u door die woorden niet laten misleiden^ dit huis moge goed bier hebben, maar het heeft geene Diekens-herinneringen, want Dickens heeft er niet anders aan ontleend dan den naam. Van de sympathie die Dickens' nagedachtenis onder zijne land- genooten geniet, trof ik de aardigste staaltjes aan onder den stand waaruit hij bij voorkeur zijne typen koos. Voor eene kleine burgerwoning zag ik een tuintje aangelegd met palm, eene soort van steenbreek (zoogenaamde "London-pride" of wat bij ons "Menniste zusjes" heet) bakkruidjes, enz. 5 en in het midden daarvan, op een voetstuk van steentjes en oester schelpen, eene blijkbaar pas opgewitte Dickensbuste. Op eene bloemententoonstelling zag ik eene oude juffrouw met een traditioneele karabies, vier dagen achtereen terugkomen, om de naar haar lievelingsauteur vernoemde paarsblauwe hyacinth te koopen^ niet afgeschrikt door het bericht dat- de bloemen niet verkocht werden, bleef zij aanhouden, tot zij eindelijk het gewenschte stuk van den Haarlemschen exposant ten ge schenke kreeg. Het door Dickens begonnen maandschrift "All the year round" wordt nog steeds met goed succes door diens zoon voortgezet en deze geeft jaarlijks een Londensch handboekje uit (Dickens Dictionary of London. Macmillan and Co. Price 1 sh. dat mij gebleken is zeer bruikbaar te wezen. P.S. Is het niet opmerkelijk, dat ruim 70 jaar geleden e-en Haarlemmer een paarsblauwe hyacinth met de naam Charles Dickens exposeerde? Niet voor niets werd Haarlem de baker mat van de Fellowship op het Europese vasteland. Wie kan de redactie deze paarsblauwe hyacinth bezorgen? 216

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 22