mantel ener goed gespeelde, maar niettemin doorzichtige be langstelling in de broedgewoonten der daar aanwezige koli- bri es Het was een gewaagd stukje', want de Beeken zijn in Enge land irpmens popula-ir en men wil geen kwaad van ze horen» Ik zette dus mijn eigen reputatie op het spel, maar ik ben blij dat ik het gedaan heb» Vijf bejaarde dames, die vlak achter hen zaten, schoven misprijzend een rij verder terug en de stoelen naast hen begonnen ook al aardig leeg te lopen» Een weduwe van amper zeventig, die Jo Beek onafgebroken in het oog gehouden had, begon zich terstond met Gillis Overbeek te bemoeien enkniktegeruststellend naar Julia» De Beeken stonden onmiddellijk op om nog te redden wat er te redden viel, maar hun verweer Y/as zo stumperig, dat Leo Mason er tenslotte een eind aan maakte. Aan het slot-diner zag ik Marius nog met tomatensaus rondgaan, terwijl Jo inderhaast wat beddepannen uitdeelde, maar het was een verloren zaak» Later zag ik ze alle twee een ogenblik met Staples praten. Ik schonk er toen geen aandacht aan en heb daar nu spijt van. Want wat lezen wij in het laatste nummer van "The Dickensian", bladzijde 185? „Annual conferences for the next three years v/ere announced and the meeting accepted with gratitude the invitations of the Eastbourne Branch for 1965s "khe Bath Branch for 1966, and»..», the Amsterdam Branch for 1967°:t Vrienden! Moet er nog langer met ons gespeeld worden? Is het niet genoeg, dat de circle in Eindhoven, die de Tor- doirs op het punt staan te stichten, nu al weer vijf tand artsen telt, terwijl de zesde in Weert al op de loer ligt? Zeker, ze heten zogenaamd geen Beek, maar dat is gemakkelijk na te gaan. En nu weer dits de Amsterdam Branch! Good Heavens! And for 1967 The mentioning of the date is in it self suspicious. En dat lezen wijHaarlemmers, nadat we pas driehonderd klompjes met flesjes billijke likeur erin hebben gereed gemaakt, terwijl er nog zeshonderd molentjes met aan zienlijk gereduceerde ulevellen in de Y/ieken op verpakking staan te Yvachten» Het is bitter. Zullen wij doorgaan met het emballeren van deze op zichzelf reeds waardeloze geschenken of gooien we de boel erbij neer? 196

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 2