Heen, wij gaan door. De vruchten van onze arbeid, mogen dan de Beeken in de schoot vallen, we doen het tenslotte voor die mensen aan de overkantAls ze in 1967 op Dun ont- bijt-bord weer een plastic zakje vinden met drie bloembol len erin, dan denken ze natuurlijk, dat de Beeken op dit idee gekomen zijn. Goed, ze hebben toch hun bolletjes. En als ze 's avonds in bed een zakje Pickwick-thee vinden, dan weet niemand, dat een Haarlemse hand dit er liefdevol ingestopt heeft, Het zij zo. En als ze tot hun bevreemding aan de lunch een rol keiharde beschuit aantreffen, waar geen paard door heen komt, maar waarop dan toch maar het portret van Oliver Twist staat afgebeeld, dan kijken ze dankbaar naar de Beeken, die trouwens na afloop al die gebitten weer solderen mogen en dit tegen gepeperde prijzen. Geen uwer kan echter zeggen, dat hij niet drie jaar tevoren gewaarschuwd is. Tegen deze ontzaggelijke familie-regering heeft althans één sansculotte zijn stem verheven. Ecrasez les infdmes! GODFRIED BOMANS. HEERESTVEEHOok hier is een leeskring in voorbereiding. Voorzitter is de bekende Friese tandarts J.F.H.Beekstra. WEERTs Uitgaande van de Limburgse Bond van Tandartsen werd hier een reading-circle opgericht. Daar niet-tandartsen geen lid mogen zijn, is dit initiatief te Londen nog in stu die. GOESs De gevierde Zeeuwse mondheelkundige S.H.P.Beekhof is begonnen ten zijnen huize Dickens te lezen, in gezelschap van enige plaatselijke collega's. De heren lezen uitsluitend Pickwick. Andere werken zijn hun niet bekend. 197

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 3