kant van het toneel een jong toneelspeler, Mr.Bransby "Williams (zijn naam is sinds lang vergeten)in een sol-o-num- mer verschillende bekende personen uit Dickens' werken uit beelden» Daar, verscholen staande in die vreemde' romanti sche en mysterieuze wereld van schmink en coulissen, was'dit voor mij een gebeurtenis die een onuitwisbare indruk op' mij maakte, en tevens mijn eerste kennismaking met Dickens. Bo vendien inspireerde het mij om na afloop in ons-kleine hotel te proberen zelf de oude man uit The Old Curiosity-Shop te gaan spelen, tot groot vermaak van mijn kornuiten en van Williams zelf» Zo werd een figuur van Dickens mijn eerste „rol"o Chaplin vroeg zich hierna af hoe-Diekensals hij nu geleefd had over deze tijd zou hebben .gedacht» Hij meende dat Dickens deze tijd als te intellectualistisch zou hebben veroordeeld» Alleen in een zuivere balans tussen verstand en gevoel, al dus Chaplin, kan de wereld blijven voortbestaan en kan het leven, in deze nucleare eeuw, een groot en- glorieus avon tuur zijn voor ons allen. Het was" dit schone evenwicht tus sen intellect en gevoel dat de ziel was van Dickens en de essentie van het werk dat hij de wereld schonk» Veel hebben zijn scheppingen bijgedragen tot de grootheid van Engelauds literatuur en de grootheid van Engeland zelf. To that greatness, besloot Chaplin, I do, with very sincere admiration and love, raise my glass to the undying memory of our beloved Charles Dickens. (Critische Film- en Televisie Bulletin, J.Brants. september 1964» APELDOORN"? In hotel "De Samenspanning" werden onlangs twee gebroeders' uit Amsterdam waargenomen» De heren hadden een suite gehuurd, waarvan zij de luiken zorgvuldig gesloten hielden. Des nachts brandde er licht en hoorde men stemmen- geroes. Omtrent de aard van hun verblijf tast men in het duister» 200

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 6