234 FROM THE CHAIR Er is, terecht, enig tumult ontstaan over de onbehoorlijke willekeur die het bestuur van de Vereniging van Vrienden van Toneelgroep Centrum zich meende te kunnen veroorloven bij het verzenden van uitnodigingen voor. een Dickens-Kerstbijeenkomst aan onze leden» Uw bestuur stelt er prijs op hier te verklaren, dat een complete en bijgewerkte ledenlijst aan de secretaris van bovenbedoelde vereniging ter inzage is verstrekt^ de door hem gemaakte selectie komt derhalve geheel voor zijn verantwoording» Uit het vorige nummer van The D.D. heeft Jan Jacobs opge maakt, dat er een "geweldige Kiekens-hausse blijkt te woeden", Hij verzoekt het secretariaat langs de hem eigen omslachtige weg om nadere toelichting» Y/ie van de leden wil hem die ver strekken? Snelle hulp is geboden» Als de gebroeders Beekerna in Groningen hun koppen opsteken (waarvan hardnekkige geruchten de ronde doen) kan het te laat zijn» Onlangs nog werduit de wo ning van een plaatselijk tandarts te Paterswolde een eerste druk van de Pickwick Papers bij inbraak gestolen» De onthutste medicus verklaarde aan de politie dat hij de fat boy niet was» Een en ander geeft wel te denken. Agendas de volgende zomerzorg-bijeenkomst zal plaats vin den op zaterdag 13 februari om half vier. Mevr.Els Mayer-Swart zal dan haar voordracht "Het gezin bij Dickens" houden. TITTLEBATS. Bij het doorbladeren van het niet al te opwin dende jaarboek 1963 van de Nederlandse Organisatie voor Zuiver Uetenschappelijk Onderzoek (Z.W.O.) viel mijn oog op een subsidie die deze instelling had verstrekt (blz.6o) voor het volgende doels "kwantitatieve analyse van de factoren, die de reacties van de driedoornige stekelbaars op zijn prooien bepalen. "De ge leerde onderzoeker aan wie deze subsidie werd verleend, zal on getwijfeld veel nut hebben gehad van het onderzoek dat Samuel Pickwick reeds in 1827 naar de levensgewoonten der stekelbaar zen heeft ingesteld. (Aldus meldde Frank van Oorschot aan de Redactie»

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 16