THE MEETINGS 0? THE 13TH OP FEBRUARY 1965 IN ZOMERZORG Op 13 Februari kwamen wij terug- Maar eerst willen wij stil staan "bij het grote verlies, dat wij tussen deze twee vergade ringen leden. Wij verloren de heer Maurits van Hall, voor de oudere leden een goede vriend en medewerker. Hij ging over het geld en heeft zich zeer ingespannen om de Conference in Amsterdam (1959) "tot een groot succes te maken.Bij de oprich ting in 1956 verscheen hij met Mevrouw en een logeetje in Victoriaanse klederdracht, hetgeen aan onze eerste "bijeenkomst een bijzonder cachet verleende. Aan het begin van de vergade ring herdachten wij hem staande. Na de algemene besprekingen vertelde Mevrouw Wilkens over haar bevindingen in Engeland waar zij het birthday-dinner meemaakte. De 38 aanwezigen (making three hundred and eighty light fantastic toes in all, supposing every lady and gentleman to have the proper complement (The Old Cur.Shop, Ch.VIl) genoten het voorrecht naar de geestige causerie, ge titeld "Dickens in Suriname" te mogen luisteren, die Mevrouw Dora v.d. Meiden op zulk een byzonder frisse meisjesachtige wijze bracht. De Heren Beek zwoegden met hun film rond. Wij hebben hem twee keer mogen ziens in de pauze en na het eten. Prachtige natuuropnamen. Komische noten (een soort Jip, die de stenen stoeptreden optrippeldeEn wij zagen de Life President in zijn hoedanigheid van "accountry gentleman of the true school (Barnaby R.Ch. XLVIImet een geruit sport hemd aan. Zoals gewoonlijk konden wij niet wachten tot het eten (soep en hutspot) kwam en lieten de voorzittershamer zwaar neerkomen op de arme noten. De Life President zat met een mooi grijs vest aan in the chair. De drie nieuwe leden moesten het ont gelden, doch weerden zich dapper. Na de koffie praatten wij wat na, niet zozeer over Chinese thee of "Mandarinesses" Flora, in little Dorrit, Bk I, Ch.XLIl) als wel over gebeur tenissen uit de historie van onze Branch. Tot iemand 7 men sen riep om de 5 plaatsen in zijn wagen in te nemen en de da mes "instantly put some pins into their mouths, began pinning up their skirts all around, trudges away at a sturdy pace, turned the corner and were gone" (Bleak House,Ch.LII L o C 0B 273

The Dutch Dickensian | 1965 | | pagina 31