247 SECRET FELLOWSHIP Evenals in vorige jaren omtrent Kerstmis "bevond zich Zondag middag in een perceel op de grens der gemeenten Bussum en Hilversum een zonderling en geheimzinnig gezelschap "bijeen. De leden van dit geheim genootschap hielden zich ook ditmaal weder met een vreemd ritueel "bezig, onder voorzitterschap van een Amsterdamse tandarts, die in de Hoofdstad een goede faam bezit maar van wie dan ook niemand weet dat hij ééns in het jaar, op een zondagmiddag, sluipsgewijs naar de grens van Bussum en Hilversum verdwijnt, om aldaar een geheel Andere praktijk uit te oefenen! Onder de aanwezigen bevonden zich ook ditmaal weder enige in woners en inwoonsters van onze rustige gemeente Bussum, dat vriendelijke dorp zonder opiumkitten of marihuana-holen. Ook zij hadden zich naar het grensgebied begeven, en onder hen bevond zich iemand van Ierse afkomst, wat niemand behoeft te verwonderen omdat Ieren overal bekend staan als traditionele samenzweerders en bovendien enigszins occult van aanleg zijn. Het op deze wijze samengeslopen gezelschap had zich rond een tafel geschaard, met enige brandende kaarsen van enorme af meting,. Het flakkerend licht bescheen hun gespannen gelaats trekken met een rossige, mysterieuse gloed. Een dezer personen, een vrouw, droeg een ketel in de hand en schonk daaruit een sissend, stomend vocht in hoge glazen, vermoedelijk een verdovend middel, want het rook tot ver in de stille, wijde omtrek naar alcohol. Ons oor aan het raam leggend hoorden wij na. enige tijd een der leden van het genootschap de volgende woorden sprekens - 0 Geest! 0 Geest! Wat zie ik daar voor magere klauwen, of zijn het handen, die onder uw duistere mantel tevoorschijn komen? 0, Geest! Zeg het mij! Daarop klonk een andere holle stem alduss - 0 Mens! Ziet, het zijn de kinderen der Ellende, het zijn de kinderen van de Honger!

The Dutch Dickensian | 1965 | | pagina 5