voor velen het Kerstbrood als zand, de punch, als lauw water smaakt Lees en herlees hetj en, om met Tiny Tim aan het einde van Dickens' Kerstverhaal te spreken? God bless you, every one of us o Jodocus (Uit de "Bussumsche Courant ddo 22-12-'64) Hoe erbarmelijk slecht sommige mensen hun Dickens kennen, blijke uit onderstaand citaat uit de KRO-Gids van 20 December 1.1. dat een toelichting op de uitzending van A Christmas Carol in televisie-versie verbeeldt? "Dit beroemde zwart-wit kerstspel van Charles Dickens wordt gekenmerkt door de sfeer van het hardvochtige bedrijfsleven, waarin de werknemer als een slaaf wordt behandeld. Voor Dickens is dat in dit geval de ontslagen boekhouder van de firma Scrooge Marley. De kwade genius van dit bedrijf is Marley, wiens goedhartige compagnon Scrooge is overleden. Op een nacht krijgt Marley bezoek van Scrooges geest,die hem be zweert de boekhouder menslievender te behandelen. Op Kerst nacht wordt Marley's bekering een feit. Hij neemt de boekhou der weer in dienst. Weinig kerstspelen typeren zó subtiel de sfeer die het kerstfeest eigen is. Voorwaar een fraai voorbeeld van roomse voorlichting. Heeft het Concilie dan niets geholpen? De Dickens fellowship gaat een speciale voorlees uitga ve van de beroemde Christmas Story publiceren. Deze editie, met bizondere zorg vervaardigd in twee kleuren,in grote dui delijke letters en in een aantrekkelijke band, zal evenzeer tot de jonge lezers als tot de verzamelaar spreken. De tekst is dezelfde als die Charles Dickens gebruikte voor zijn voor lezingen, die iets langer dan een uur duurden. Het Voorwoord is geschreven door Mr.Henry C.Dickens (Hal), een kleinzoon van de schrijver. Ook bevat het een Inleiding over "the art of reading" van de hand van Cedric Dickens, de President van de Dickens Fellowship. 249

The Dutch Dickensian | 1965 | | pagina 7