Lek5 terwijl het buiten regenten donker en koud is, En zo was het. Er bestond veel belangstelling voor deze vergadering van de Nederlandse Dickens Fellovirshipwaarbij ook weer enige nieuwe leden-werden geïnstalleerd. Deze moeten dan opstaan hun naam noemen en zeggen om welke reden zij tot ons geko men zijn. Die reden moet natuurlijk hieruit bestaan., dat zij Dickens liefhebben en Dickens kennen. De aldus overvallen dames en heren houden dan meestal een stuntelig en verle gen toespraak,]e3 waarbij een hoongelach der „old hands" (die daarbij een gezicht zetten alsof zij Dickens persoon lijk hebben gekend) het hen extra moeilijk maakt. Zaterdag was er een kandidaat, die losweg enkele namen van Dickens' werken noemde, die hij gelezen had. „Noemt u er nóg eens een paar", drong de voorzitter streng aan. De ongelukkige begon stotterend in zijn geheugen te zoeken, totdat een der „old hands" hem hielp door hem sissend in te fluisteren? „Alleen op de wereld". De verwarring was gr oo t Daarna hebben wij, onderbroken door spekpannekoeken, naar de band van Greaves geluisterd, twee uur lang, meelezend in een zojuist door het Londense Dickens-gezelschap uit gegeven luxe-editie van de Christmas Carol, waarin de achterkleinzoon van de Meester, Cedric C.Dickens, met bloedeigen hand zijn signatuur en een opdracht geschreven heeft, n.l. „God bless us every one". Dat is Tiny Tims wens, uit het beroemde kerstverhaal Twee uur naar een verhaal luisteren, dat iedereen reeds kent, lijkt lang. Charles Dickens, die zijn Christmas Carol zelf detijds tientallen malen heeft voorgedragen, soms voor een zaal van 6000 mensen, en meestal voor een liefdadig doel, deed er drie uur over^ totdat hij bemerkte dat dit zelfs voor een 19'de eeuws publiek wat te veel van het goede was. Hij schreef daarop een verkorte editie van 2 uur, die Greaves nu ook gebruikt. 305

The Dutch Dickensian | 1965 | | pagina 29