QUA VADIS HAARLEM-BRANCH In Haarlem en omstreken heeft uw redactie symptonen van een ernstige ongerustheid waargenomen. Alom in het oude Kennemerland heerst grote "bezorgdheid. De stokoude kodde- hei er, die dagelijks door de duinen van Duin- en Kruidberg naar Kraantje Lek wandelt, verhaalde ons het volgendes „Als pas beginnend en onervaren koddebeier stelden stro pers vast, dat ik nogal koddig beierde. Uit die begintijd herinner ik mij de kleine Tjebbo Franken, die van de dui nen rolde bij Kraantje Lek. Hij logeerde dan bij zijn oom Roosdorp en sliep in de bedstee van deze wereldberoemde uitspanning. Tjebbo was uit het goede hout gesneden, het zelfde hout dat de heer L.Jzn Coster in de Haarlemmerhout aantrof. Kleine Tjebbo kende de holle boom als zijn broek zak. Dit geldt trouwens voor alle goede Haarlemmers! zij kennen de holle boom beter dan alle fraaie bomen die Linnaeus beschreef toen hij op de Hartenkamp in Bennen- breek verbleef. Op Kraantje Lek kwam de oude Jacob van Lennep. Nicolaas Beets heb ik er zelf nog gezien. En la ter ontmoette ik er al die andere brave Haarlemmers, die weigerden zich te laten dompelen in de grauwe zee van vermaak en schijnvertoning in Amsterdam. Met blijdschap heb ik, op de kruin van de Blinkert gezeten, de oprichting waargenomen van de Haarlem-branch van de Dickens-fellow- ship. Toen heeft het gebonkt in mijn oude koddebeiersharts dat was een mooi moment. Mannen als Nico Andriessen en Godfried Bomans waren met heel hun ziel Haarlemmer, Hun leven bewoog zich tussen Bavo en Blinkert, Zij kenden slechts de Kennemerbeek en de Velserbeek, die hun oor sprong vonden in het hoge duingebied. Waar treft men be ken (op J en M Y/ordt hier niet gezinspeeld, red.) in Am sterdam? Ja, ja, (en hier zuchtte de koddebeier op zijn diepst) de Dickens familie heeft Kraantje Lek verlaten en is naar Zomerzorg vertrokken.... Toen kwam de klad er in. Ik heb ze daar zien zitten aan lange tafels, versierd met bloemen, gedekt met tafelzilver en fonkelende glazen maar vraar bleven de ouderwetse spekpannekoeken? Met de terugkeer op 30 oktober 1965 in Kraantje Lek hebben ook 283

The Dutch Dickensian | 1965 | | pagina 7