dreigt te krijgen. Voor de achtergrond muziek tekenen een drietal fluitisten. Dat dit levende muziek is ontgaat een aantal leden die daarop een ober verzoeken de muziek wat zachter te zetten. De Master of Ceremonies leest onverwacht nog een boodschap van Cedric Dickens voor die handelt over de aankoop van Gads Hill. In zijn speech neemt dhr. Lokin, waar schijnlijk ook in het nauw gedreven, letterlijk afstand van Maastricht als hij het gehoor de geografische afstand tot Groningen voorrekent. Men lijkt niet onder de indruk. Vierde dag. Ook deze dag weer een aantal lezingen. Nicola Bradbury spreekt over 'Aspects of Chaos in Little Dorrit', een dankbaar onderwerp. Raymond Grant belicht een Schotse dichter, James MacFarlane, en zijn relatie tot Dickens. MacFarlane stuurde Dickens regelmatig gedichten op stukjes krantenpapier en Dickens publi ceerde deze ook in All The Year Round en Household Words. Verder in het open forum nog een aanbe veling tot het nemen van een abonnement op The Dickens Quarterly, een ameri- kaanse uitgave. Na deze lezingen deelde een der leden mee dat hem, net als in de voorgaande dagen, van de lezingen bijna alles' ont gaan is omdat er te snel en te onduidelijk gesproken is. Uit de zaal komt hierop grote bijval. Men kan zich echter afvra gen of deze opmerking niet wat laat gemaakt is. liet bestuur, voortvarend als altijd, be looft in Edinburg gebruik te zullen ma ken van microfoons. De Evensong in de Bristol Cathedral, waarin de 'eigen' Reverend Canon Bow- kett voorgaat, is stemmig en imponerend. Vijfde dag. Per bus naar Bath, wel bekend uit de Pickwick Papers, met gedeeltelijk een begeleide wandeling. Deze wandeling voert ondermeer langs het huis waar het incident met Mr. Winkle en de draag stoel plaatsvond en langs enige adressen waar Dickens verbleven heeft. Het hoog tepunt is het bezoek aan de Assembly Rooms alwaar te midden van verbaasde toeristen luid voorgelezen wordt uit de Pickwick Papers. ('Nobody is fat and old in Bath') De laatste avond zijn wij uitstekend vermaakt door de Bristol and Clifton Branch. Schitterende dialogen uit onder meer Oliver Twist, Our Mutual Friend, David Copperfield, Pickwick Papers, etc. Uitgevoerd in passende klederdracht. Dit doet men daar vaak en wel voor charita tieve doelen. Deze optredens zijn voor de Bristol Branch een van de fundamenten van bestaan. Zoals dat bij ons de lees kringen zijn. Rest mij de Bristol and Clifton Branch te complimenteren met de organisatie, uitstekend. 56

The Dutch Dickensian | 1994 | | pagina 57