VAN DE REDACTIE De redactie biedt haar excuses aan voor de gebrekkige lay-out van deze aflevering van The Dutch Dickensian. De computer kan veel maar moet met kennis van zaken be- en gestuurd worden. De lay-out-man ging plotseling op vacantie, en dan blijft het voor deze redactie tobben. Let U dus liever op de inhoud. In het verleden zijn diverse pogingen gedaan Dordrecht op de kaart van Dickensland in te tekenen. Er zou ene Dickens hebben gewoond - waarschijnlijk een afstammeling van de Dickens-clan uit Vlaanderen welke nog steeds verwoede pogingen onderneemt om middels ene Dickens-wijze uit het Oosten de directe familieband met "onze" Dickens aan te tonen - en, hetgeen moet worden toegegeven, Dickens' portretschilder Arie Scheffer werd er geboren. Maar volstaan deze marginale duidingen? In zijn eigen wijsheid roept onze president de Dutch Dickensians op tijdens het komende bezoek aan Dordrecht vooral uit te zien - maar dan wel met een zo lang mogelijk helder gehouden blik - naar die passerende Dordtenaren die Dickensland zouden kunnen bevolken vanwege enige treffende gelijkenis. Het zal zijn als het zoeken naar de speld in de hooiberg. Wellicht is een minitieuse bestudering van één Dordtenaar voldoende om vervolgens het hoofd af te wenden en elkaar maar eens diep in de ogen te (be)kijken. In zijn verslag van de Lente-bijeenkomst geeft de secretaris/penningmeester al een korte samenvatting van de mini-lezing die Pieter de Groot gehouden heeft - en die vervolgens in deze TDD-aflevering is afgedrukt - over de herhalingen in Dickensland. Met een encyclopedische kennis leidt de spreker ons langs de bevolking en door de steden en dorpen van Dickensland, en vallen wij van het ene déja-vu in het andere.

The Dutch Dickensian | 1998 | | pagina 4