VERSLAG HERFST 1998 Book of Study: A Tale of Two Cities 24 oktober 1998, Restaurant Roozendaal te Overveen J.J.C. Kabel Und wenn der Kopf fallt, sag Ich HOPLA 1. Mededelingen Voorzitter nam, zo deelde hij mede, potlood ter hand om mededelingen te noteren voor deze bijeenkomst. Kwamen niet. Voorzitter kennelijk van mening dat hij H. Evangelist is. Hoe dan mededelingen te genereren? Door, aldus de Voorzitter, te bedenken wat niet had kunnen gebeuren. Uit ruime aldus verkregen keuze selectie gemaakt. Niemand heeft Annual Conference bezocht. Zelfs Edward Preston niet. Voorzitter als Odysseus die Polyfeem bedriegt. "Niemand' heeft U een oog uitgestoken. Van de weeromstuit heeft secretaris evenmin mededelingen. Deelt vervolgens mee hoe die te vermijden. Door diegenen die mededelingen willen doen te vragen die gedetailleerd op te schrijven. 2. Redactie DD Redacteur Dutch Dickensian geeft vernietigend citaat over afwezige penningmeester. Iets met Murdoch. Hopla! Meldt dat paginanummering van herfst editie dezelfde is als die van zomer editie. Verzamelaarsnummer dus. Vermeldt bijdrage van 'Onze jurist uit Loenen' en roept op knipsels op te sturen voor 'Plakboek in Progress' rubriek. DNF! (Nickleby). Roept op tot bijdragen onder als kennelijk aanlokkelijk voorgestelde optie over geheime bibliothecaris die al die bijdragen in Amerikaanse bibliografie met naam en toenaam meldt. Te verkrijgen in Haye. Lees DD! DNF! (Nickleby). Alleen te verkrijgen voor diegenen die seizoenbijeenkomsten bezoeken. Niemand die dat niet doet zal ook niet weten dat het niet mogelijk is om DD te verkrijgen wanneer bijeenkomst niet wordt bezocht. 3. A Tale of Two Cities Onderwerp deze middag (Book of Study; A Tale of Two Cities) zal, aldus Voorzitter bestaan uit vijf thema's: I. Waarom dit boek? Plaats boek in oeuvre, II. Franse revolutie, III. Hoofdpersoon (Carton?), IV. Algemene aspecten, V. Eigen mening. En inderdaad; voorzitter heeft gelijk. Thema's worden aldus afgehandeld. I. Waarom dit boek? Bronnen. Plaats in oeuvre. Waarom dit boek? Eerste verklaring door secretaris. Dickens speelt in Frozen Deep. Driehoeksverhouding: twee mannen (een verloofde en een verliefde) en een vrouw. Verliefde redt Verloofde op Noordpool terwijl hij dat gemakkelijk niet had kunnen doen. Verliefde overlijdt, Verloofde blijft leven. Vrouw gespeeld door Ellen Ternan, Verliefde door Dickens. Men begrijpt het. II n'y a qu'unpas tussen Londen en Londen en Parijs. Andere bronnen? Behalve uiteraard Carlyle - ook een bron voor Barnaby Rudge - 8 -

The Dutch Dickensian | 1998 | | pagina 8