Elkjaar tegen Kerstmis wordt de stad Deventer getroffen door lietDic- kens-virus. Bet is een lichte vorm van de En gelse ziekte. Ze steekt iedereen aan maar- doet niemand kwaad. Tot de symptomen Be hoort een massale ver kleedpartij: winkeliers en bewoners van het Deventer Bergjkwarüer willen twee dagen lang gezien worden als be kende &f minder be kende personages uit de boeken van de 19 de- eeuwse Engelse schrij ver Charles Dickens. Een middag met Samuel Pickwick, Miss Havisham, Tiny Tim, Scrooge. En verder Bellchoir, maretak en pxmch. Verpletterende gezelligheid in de Walstraat. Het is allemaal de schuld van Emmy Strik van de winkel Dille en Kamille in de Walstraat, een lange smalle straat met hippe winkeltjes in knap geres taureerde panden. 'In 1990 krijg je ineens de 'koop zondag'. Winkels zijn open maar waar blijven de mensen en wat moeten ze ermee? Als jong meisje heb ik met plezier de boeken van Charles Dickens gelezen: Pickwick Papers, Oliver TWist, Great Expectations, Christmas Carol, noem ar op. Allemaal van die gezellige boeken met figuren die je nooit meer vergeet. Op een dag, in een vlaag van weemoed word ik daaraan herin nerd. En ineens denk ik: als we nu eens een etala ge inrichten als toneel. En ik vraag aan mensen van de theaterschool in Kampen of ze taferelen met bekende figuren uit de boeker; van Dickens willen uitbeelden, Ze doen 't! Mensen komen massaal kijken en er ontstaan opstoppingen voor die etalage. Weet je wat we doen, zeg ik, we gaan ermee de straat op. Winke liers zijn enthousiast, buurtbewoners, ouders en kinderen doen mee. Het A Met oorverdo vend gerommel en fjselijk gekrijs komt een grieze lig spook uit de kelderluiken naar boven, de geest van Marley. ^Dickens ii

The Dutch Dickensian | 1999 | | pagina 39