Hij raast nog even door over een aantal antropologen die indianen en bosjesmannen ter bezichtiging naar Engeland overbrachten. Mr. Catlin with his party of Indians squatting and spitting on the table before him' and: 'the horrid little leader of the Bushmen in his festering bundle of hides, with his filth and his antipathy to water1 In dat licht valt ook zijn artikel The Niger Expedition te bezien. Het verscheen op 19 augustus 1848 in The Examiner en gaat over de onderhandelingen van een Engelse delegatie met inboorlingen over het afschaffen van de slavernijDe inboorlingen waarmee onderhandelt moet worden deugen van geen kant, terwijl de 'bekeerden', die in het gezelschap van de Engelsen meereizen omschreven worden als: "a faithful, cheerful, active and affectionate race". Wel luisteren zij naar namen als: Jack Frying Pan, The Duke of York, The Prince of Wales, Tom Tea Kettle en Bottle-of-BeerVooral de laatste naam wekt de indruk aan iemand gegeven te zijn die nog maar half op de goede weg is. In het begin heb ik al gewezen op Samuel Sidney die een aantal artikelen in Household Words schreef over vrijwillige emigratie. Ook andere auteurs hebben aan dit weekblad bijdragen geleverd aan achtergrond artikelen over de koloniën. Luister maar naar titels als: Canadian Savages, Hot winds in Victoria, To and from Tunis, Tea Shops in China, Statistics of New-Zealand, At Gibraltar, Going to Africa, Siamese women and children, Perils in India, On the West Coast of Africa, North American Indians, New Years Day in China, Monkeys on the West Coast of Africa, The Melbourne Directory, Mr. Paul Kane among the Canadian Indians, A Journey in Kafirland, Mr. Edwards Perils in India, In Africa, Cotton from Africa, Stories of Australian Convicts (5x)Friends in Australia and Emigration Statistics. Dit alles alleen al in het eerste half jaar van 1959. Ook in het vervolg op Household Words, All the Year Round zien wij dergelijke artikelen terug (verschenen in het tweede half jaar van 1959)American Indians, The Australian Poverty Act, Animal Life in Ceylon, A Chinese Newspaper, Cocao Palms, The Law in Australia, Crocodiles, History of Haiti, New Zealand Flax, St. Domingo, and The District of St. George in the East. Ook zijn er een aantal opmerkelijke titels met betrekking tot dit onderwerp: Eastern Lunacy and Something More, An Elephant at Home, Substitute for India Rubber, Mr. Kohl among the Indians and Oriental Imposters Waar er in zijn boeken dus slechts weinig tot beperkte aandacht voor de koloniën is, is die er wel in zijn weekbladen.

The Dutch Dickensian | 2000 | | pagina 10