VAN DE REDACTIE De redactie moet eerlijk bekennen zich in de afgelopen weken weinig met Dickens te hebben bezig gehouden. Het was één en al sport dat haar in de ban hield, en nog steeds doet. Dickens schreef in een tijd waarin naar eigen schrijven "sporting amusements were not the sports of the people they are the amusements of a peculiar and limited class". De enige sport die Dickens op Gad's Hill - voor de lokale bevolking - promootte was cricket, en merkwaardig genoeg is dat nu juist geen olympische sport. Sportieve activiteiten die hij volgens zijn dochter Mamie wel beoefende waren: "bar-leaping, bowling and quoits"Natuurlijk was hij een fervent wandelaar, maar de snelheid waarmee hij de oorspronkelijke doelstellingen van de Pickwick Club ontdeed van sportieve oogmerken is veelzeggend. Voor de redactie was het een verrassende ervaring te lezen dat zich ergens in Amsterdam een Dickensstraat bevindt. Zij was van plan zelf polshoogte te gaan nemen maar werd daarbij afgeschrikt toen kort daarna de krant uitvoerig berichtte over een aldaar gepleegde moord. Wie houdt zich nog wel met Dickens bezig? Natuurlijk onze president, die zijn laatste bijdrage "De fatale kust" aanbood ter publicatie. Dat deed ook ons buitengewoon lid Pieter de Groot met zijn gehouden voordracht over "Dickens en de Koloniën". En er is een onbekend Russisch gedicht opgedoken, dat de Dickensian in een echte herfststemming brengt, zonder titel, zonder naam. Er is dus nog wel iets voor U om te lezen. Tenslotte meent de redactie bij haarzelf een duidelijke vermoeidheid te bespeuren, sterker nog, met enige instemming citeert de redactie gaarne de laatste regels van het gedicht: "Diezelfde stappen, haastig en gejacht, Net als Dickens, voortgaand in de nacht". De redactie gaat in haar eenzaamheid ten onder, en hoopt dat, desnoods uit het niets, redding komt om het voortbestaan van The Dutch Dickensian te waarborgen.

The Dutch Dickensian | 2000 | | pagina 3