Voorzien van een packed-lunch vertrekken wij richting Dockyards. Wij zijn ruimschoots in de gelegenheid rond te dwalen over het terrein. Gidsen staan klaar om ons rond te leiden op een torpedoboot jager en door een onderzeeboot. Ook kunnen we ons verdiepen in het Britse reddingswezen en wordt ons geduldig uitgelegd hoe touw gemaakt wordt. Om drie uur vertrekken wij met een "steamboat-peddler". De boot is bomvol maar volgens de scheepsomroeper kan het allemaal wel. De boot heeft al in twee Dickens verfilmingen meegedaan, Great Expectations en Our Mutual Friend. Ook worden we er nog op gewezen waar die beruchte ketting in de Medway lag waar De Ruyter overheen voer en waar indertijd de Hulks lagen. De afsluitende avond wordt verzorgd door de leden van de Rochester Branch. Er is een optreden met piano, viool en zang, met een aantal speciaal geschreven liederen die betrekking hebben op Dickens. Ook krijgen wij lichtbeelden te zien van allerlei traditionele gebeurtenissen die jaarlijks in Londen plaatsvinden. Verder zijn er nog een aantal sketches uit Edwin Drood. Wellicht was de voorbereidingstijd van de spelers wat kort, want men is genoodzaakt met een blad papier in de hand de tekst op te lezen, wat op zich wel een komisch effect geeft. Vervolgens komen de onvermijdelijke meezingers, waarbij dient opgemerkt dat het lied met de titel "Coconuts" wel een erg dubieuze tekst heeft. Tot slot is daar de verloting, vorig jaar bedacht om de kas van de locale Branch een extra impuls te geven (waarom hebben wij daar niet aan gedachtUw correspondent heeft voor twee pond groene lootjes aangeschaft maar die blijken waardeloos. Alle drie prijzen vallen op oranje (was te verwachten in Chatham). Vlak voor wij ons naar "The Drunken Sailor" pub kunnen reppen, want we naderen al bijna het sluitingsuur en het gehate "finish your drinks, please" kan ieder moment over de campus schallen, staat er een stokoude Dickensian op om uitvoerig de organisatie te bedanken. Ook wenst zij een boekje uit te reiken, maar het probleem is dat zij maar één boekje heeft en het organisatiecomité talrijk is. Het valt uiteindelijk ten deel aan Paul Allen, de locale secretaris, waar na wij de deur uit sprinten voor een afscheidsdrankje. Wellicht tot volgend jaar in New York. Pieter de Groot Volgende Annual Conferences: 2001New York van 19 - 25 juli 2002: London van 18-25 juli 2003: Bristol 2004: Melbourne

The Dutch Dickensian | 2000 | | pagina 17