VAN DE REDACTIE Meer dan ooit hebben wij Dickens nodig om te weten hoe bar en boos de winters eens waren, en welk een ijspret ook voor de ouderen onder ons was weggelegd. Is het de Londense smog van toen die voor het eerst een serieuze poging ondernam de ozonlaag te teisteren, en ons klimaat doet veranderen in "a swamp"? Maar altijd is daar nog de nationale feestdag in Dickensland: Christmas! Een bron van inspiratie, zoals ook nu weer voor Dick Kooiman die ons laat delen in zijn bijdrage "Het Kerstverhaal naar de beschrijving van "Charles Dickens", en ons wellicht verzoent met de werkelijkheid van alle dag, en zeker die van de 21ste eeuw. Onze verslaggever ter plekke, Pieter de Groot, bericht op nuchtere wijze over het wel en wee van de laatste Annual Conference in Rochester. Alle folklore wordt vastgelegd, zonder erbarmen, met als hoogtepunt het traditionele banket, waar meer sprake is van "drinking with Dickens"dan "dining with Dickens". "Our corresponding member" houdt echter stand en haalt zelfs nog de laatste taveerne, "The drunken sailor". Het is een hard beroep. Ondertussen gonst het binnen de Haarlem Branch van geruchten. Zo zou de Branch eindelijk verlost gaan worden van de Groningse maffia die bijna dertig jaar gezichtsbepalend zijn geweest, en gaat de machtstrijd nu tussen het Gooische matras en de Dordtse factie, tussen Dickensiaans geglitter en het oude geloof! Of is het lood om oud ijzer? En wat doet onze President? Wordt de slag toch in Castricum beslist? De redactie ontving in ieder geval - na haar laatste SOS - de boodschap dat een Dordtse vertegenwoordiger haar gaat versterken, en is daar blij door gestemd geworden.

The Dutch Dickensian | 2000 | | pagina 3