Antw: In teksten op het internet zien we vaak onderstreepte woorden staan in een afwijkende kleur (meestal blauw). Op het moment dat we daar met de cursor (het pijltje) over heen strijken verandert het pijltje in een handje. Dit betekent dat als we met dit handje op het woord tweemaal op de linker muisknop drukken we naar een ander deel van het internet springen. Dit kan een stuk tekst verderop zijn, maar ook een volledig ander adres. Het grote voordeel van deze techniek is dat we zo zeer snel allerlei verbanden tussen de beschikbare informatie kunnen leggen. Dit springen van het ene adres naar het andere wordt ook wel surfen op het internet genoemd. 7: De meeste adressen hebben van die ingewikkelde en vaak lange afkortingen, hierdoor is de kans op typefouten groot. Is daar wat aan te doen? Antw: Het is verstandig om een adres dat de moeite waard is om nog eens te bekijken vast te leggen in de computer. Afhankelijk van het programma dat wordt gebruikt wordt dit: favorites of bookmarks genoemd. In wezen komt het er op neer dat er een privé-gidsje wordt aangelegd met internetadressen. Deze lijst laat alleen de titels van de internetadressen zien en niet al die afkortingen. Door eenvoudig met het pijltje op de titel te gaan staan en tweemaal te klikken met de linker muisknop spring de computer direct naar dit adres B-vragen: 1Wat is het adres van de website van onze branch? Antw: http://home.planet.nl/~aadel/Dickens.htm (dus geen www. Gebruiken) 2: Kan ik daar ook informatie vinden over andere websites met gegevens over Dickens? Antw: Ja, klik op onze Website op de groene knop met {Links) 3: Ik zoek informatie over Dickens. Hoe kom ik aan de juiste adressen? Antw: zoals er voor telefoonnummers telefoonboeken bestaan, zo zijn er voor internetadressen op het internet bedrijven, z.g.n. zoekmachines, die steeds op zoek gaan naar internetadressen. Na een verbinding met zo'n zoekmachine is het genoeg om een woord, naam of zin in te typen, waarna de zoekmachine aangeeft welke internetadressen dit woord, naam of de zin bevatten. 4: Hoe kom ik bij zo'n zoekmachine? Antw: Soms staan ze aangegeven op het programma van de provider. Verder worden hier onder de adressen van een aantal zoekmachines gegeven. Alta Vista: http ://nl. altavista. com/ Google: http://www.google.com/intl/nl/ Ilse: http://www.ilse.nl/ Lycos: http ://www. lvcos.nl/ Yahoo: http//www, vahoocom/ Startpagina: http//www, startpagina.nl/ 5: Is er veel verschil tussen de diverse zoekmachines? Antw: Jazeker! Geen enkele zoekmachine is ook maar bij benadering volledig in het vermelden van geschikte adressen. Het loont dus de moeite om er diverse uit te proberen. Bijvoorbeeld: Met het woord Dickens gaven de diverse zoekmachines de volgende uitslagen: Alta Vista: 113510 pagina's gevonden. Google: Resultaten circa 339,000.Zoekbewerking duurde 0.07 seconden. Ilse: Ilse vond 502 pagina's. Lycos: 36230 wereldwijde webpagina's

The Dutch Dickensian | 2001 | | pagina 37