Tijd om eens te kijken waar de hoofdpersoon van ons verhaal zich ophield: Jasper the choirmaster. Het gebouw, want het is meer dan een huis, staat er nog altijd. Het is the College Gate, een onderkomen gebouwd in de 15de eeuw, maar of juist wel daarom, zeer de moeite van het bekijken waard. A iJlÊL. Aangrenzend vinden we het onderkomen van de Mr. Tope en zijn vrouw, naast koster van de kathedraal ook de huisbaas van Jaspers. Mr. Datchery huurde hier een kamer gedurende zijn verblijf in Cloisterham. Eastgate House is een gebouw dat op mij een nogal sobere indruk maakt. Het is de kostschool waar Rosa ongetwijfeld tot een perfecte lady werd opgeleid, maar waar ik niet graag een soortgelijke opleiding tot gentleman zou willen volgen. Dickens gaf het de naam die ik daarom beter bij het gebouw vind passen dan het origineel: "the Nun's House". Tenslotte het laatste huis. Het staat in de Highstreet en was de woning van de minkukel uit de roman: Mr. Thomas Sapsea. Bij het samenstellen van dit overzicht heb ik dankbaar gebruik gemaakt van: Bron: http://www.lang.nagoya-u.acjp/~matsuoka/CD-Kent-RochesterJ-itml Guus de Landtsheer "the, old stone gate-house crossing the (Cathedral) close, with an arched thoroughfare passing beneath it. Through its latticed window, a fire shines out upon the fast-darkening scene". This is the lair of Mr. John Jasper, choirmaster of the Cathedral. He thought it, "partook of the character of a cool dungeon with "chambers of no describable shape". "the Nun's House, a venerable brick edifice,with a brass plate, "flashing forth the legend; 'Seminary for Young Ladies. Miss Twinkleton Mr. Thomas Sapsea, Auctioneer and, "the purest Jackass in Cloisterham

The Dutch Dickensian | 2001 | | pagina 13