I pursued a man; I had an execution against him. and locked him up in the Fleet, and there were four or five detainers lodged against him, and I knew he was a man of property, and one day I found him at Robins's Auction-rooms; I went to the keeper of the Fleet and told him where he was, and he said he is lodging in the Rules; I said he does not lodge in the Rules, he only pretends to lodge within them, and the best thing you can do is to send for him and lock him up in the strong room. He did so, and I got my money, 1401. and costs. Het kon ook anders gaan. Toen 'Your Committee' de King's Bench Prison inspec teerde hoorde een van de leden, dat de bekende Lord Cochrane, opgesloten binnen de muren, was ontsnapt. De Marshal noch enig andere cipier of bewaker, wist, dat hij was ontsnapt. Een gevangene vertelde het Comité, dat hij van de dienaar van Lord Cochrane hoorde, dat Lord Cochrane die dienaar maandag avond vroeg zijn ontbijt en diner als gebruikelijk klaar te maken, omdat hij King's Bench ging verlaten, zeggende 'the gentlemen in power here and me understand each otheri. Deze gevangene was zelf de zondag ervoor in Lord Cochrane's kamer. Mr.Basil Cochrane was er ook. 'Lord Cochrane, touching his hand, said, "Bank Notes have a charm'". Uit eerdere gesprekken begreep deze zegsman, dat Lord Cochrane bedoelde, dat geld hem zou bevrijden. Lord Cochrane zei ook, dat hij zijn boete nooit zou betalen. De bronnen delen niet mee of de Marshal schadevergoeding aan schuldeisers (de Kroon?) van Lord Cochrane moest betalen en zo ja, hoeveel. De kans schade voor ontsnappingen te moeten vergoeden en zijn zekerheid niet te gelde te kunnen maken, was een belangrijke prikkel voor de gevangenisbeheer der om weinig uit te geven en veel 'fees', kamerhuur en andere emolumenten binnen te halen. 6. De 'fees'. Een aanzienlijk deel van het inkomen van het gevangenispersoneel bestond uit 'Fees'. Deze 'fees' werden door de gevangenen opgebracht. Waaruit deze 'Fees' be stonden, blijkt o.a. uit de Table of Fees van King's Bench Prison. Aan de onderteke ning ziet men, dat deze tabel vastgesteld was door de rechters van de Court of King's Bench, ten vervolge van 'an Act for the Relief of Debtors, with respect to the Imprisonment of their Persons', de z.g. Lords' Act. Ingevolge deze wet moesten, om afpersing door de gaolers tegen te gaan, de betrokken rechtbanken een table of fees opstellen, waaraan, de gaolers zich dienden te houden en die moest in duidelijk schrift worden gehangen op een voor alle gevangenen onbeperkt toegankelijke plaats. Er waren zelfs sancties daarop. Het blijkt, dat ook de gevangenen aan de Common Side voor hun 'kamer' moesten betalen. Eveneens moesten zij fees beta len, als zij voor de Insolvent Debtors' Court verschenen (op grond van eigen petitie) en voorts bij hun ontslag. Van 8 maart 1 812 tot 7 maart 1815 ontving de Warden van de Fleet Prison per jaar gemiddeld £792 aan 'commitment fees' (dus bij opname van gevangenen), £212 1 6s.3d. aan 'discharge fees' en £333.18s.l 1 d. aan kamer huur. Uit de Table of

The Dutch Dickensian | 2002 | | pagina 16