Fees van de Marshalsea Prison blijkt, dat ook de 'Surgeon or Apothecary' en de 'Chaplain' bij ontslag van een gevangene ieder Is. ontvingen. Ook de armste gevangene had aan 'fees' nog al wat te betalen, wilde hij gebruik maken van de 'benefit of the act'. Zelfs was nadrukkelijk bepaald, dat, ook als de Insolvent Debtors' Court uitspraak had gedaan tot ontslag, de Marshal of Warden de gevangene niet behoefde te laten gaan, eer de gevangene alle (eventueel ook achterstallige) fees had voldaan. Deze bepaling is terug te vinden bij de Fleet Prison. T.a.v. de wegens schuld gevangenen met vermogen, kon de Insolvent Debtors' Court bij zijn uitspraak bepalen, dat de 'fees' werden voldaan uit dat vermogen (estate). Toen men echter, na instelling van de Insolvent Debtors' Court in 1813, opruiming wilde houden onder de voor deze nieuwe rechtbank niet meer te verwerken hoe veelheid wegens schulden gevangenen, heeft men deze verplichting om eerst de 'fees' te betalen voor één keer opgeheven. Vergelijkt men de Table of Fees van de Marshalsea met die van de King's Bench en van de Fleet, dan mist men bij de Marshalsea Prison de 'commitment fee'. De 5s.6d. die wij aantroffen in het onderzoek naar de dood van Thomas Culver (hing samen met een eigen reglement van de gevangenen). Maar Mr. Pickwick betaalde wél fees: "Where am I to sleep to-night?" inquired Mr.Picwick. "Why I don't rightly know about to-night," replied the stout turnkey. "You'll be chummed on somebody to-morrow." "After some discussion, it was discovered that one of the turnkeys had a bed to let, which Mr. Pickwick could have for that night. Fie gladly agreed to hire it. [ch. 40]. "I knowed you'd want a room for yourself, bless you!" said Mr. Roker. "Let me see. You'll want some furnitur. You'll hire that of me, I suppose? That's the reg'lar thing." "With great pleasure," replied Mr. Pickwick. "There's a capital room up in the coffee-room flight, that belongs to a Chancery-prisoner," said Mr. Roker. "It'll stand you in a pound a-week. I suppose you don't mind that?" "Not at all," said Mr. Pickwick. ....Mr. Roker entered upon his arangments with such expedition, that in a short time the room was furnished with a carpet, six chairs, a table, a sofa bedstead, a tea-kettle, and various small articles, on hire, at the very reasonable rate of seven- and-twenty shillings and sixpence per week. The Pickwick Papers geven een heel nauwkeurig beschrijving van Mr.Pickwick's 'commitment' in de Fleet Prison. Dat daarin de 'commitment fee' ontbrak, kan dus te wijten zijn aan het ontbreken van een dergelijke fee in de Marshalsea (waar de ge vangenbewaarders gesalarieerd waren), en Dickens heeft zich dat niet gerealiseerd.

The Dutch Dickensian | 2002 | | pagina 17