Branch werd het volgende geschreven: "Begonnen als een one-man-Dickensshow heeft de heer Godfried Bomans met vlijt en veel woorden een geselschap Dickensianen of beter gelegd Pickwickianen om fich heen verzameld". "Overmoediggeworden door de Pickwickverbroedering heeft de Plaarlemse afdeling een sper eigen geluid laten horen op de jaarlijkse vergaderingen in Pingeland. 7ij heeft tplfs beweerd dat er een Dickens lied in ons land bestond. Op de vertederende informaties van de gasten werd dit onmiddellijk gedongen. Door vaderlandse oren vertoonde het lied peer veel overeenkomst met 'Piet Hein al werd op de beslissende regels gedongen 'Picknick, Pickwick, fijn buik is dik". Het programma werd doorgenomen, met bezoekjes aan Volendam, Marken, Haarlem en Zwolle. En enkele gasten, "befaamde Dickenskenners" werden met name genoemd, zoals Lesly Staples en Greaves, en natuurlijk ook "notaris Keuning uit Dantumadeeldie pch reeds jaren lang vergeefs beijvert om te bemjspn dat Dickens op pjn reispn ook Friesland heeft b esp ebt". Eigenlijk werd toen de toon bevestigd waarop de Dutch Dickensians hun Dickens zouden gaan beleven: met veel humor en gezelligheid op genoeglijke bijeenkomsten. Heel spectaculair was de ontvangst van de gasten die op vrijdagavond 15 mei met de boottrein vanuit Hoek van Holland arriveerden op het Centraal Station te Amsterdam. Daar stond de harmonie "Tuindorp Oostzaan" klaar. Over de muziek die op dat moment werd gespeeld, berichtten de kranten verschillend. Het Haarlems Dagblad hield het bij "God save the Queen", de verslaggever van het Parool meende duidelijk het "Pickwick, Pickwick, Pickwick zijn buik is dik" op de wijs van "Piet Hein" te hebben gehoord. De Dickensiaanse hoogwaardigheidsbekleders namen plaats in een koets, en gevolgd door de overige deelneemcrs trok de stoet over het Damrak naar de Dam, terwijl politie het overige verkeer tot stoppen dwong. Het serieuze gedeelte op de Annual Conference in 1959 was vooral de business meeting die op zaterdag 16 mei in hotel Krasnapolsky werd gehouden, met de befaamde roll call waarbij 23 branches aanwezig bleken te zijn. De Hon. Secretary Mr. ]ohn Greaves bracht het jaarverslag uit. Een belangrijke punt dat werd aangeroerd was het feit dat vooral in Amerika Dickens echt werd bestudeerd, op de scholen, colleges en universiteiten, en dat uit die hoek de aanwas van vooral jonge leden moest komen, maar dan moest de Fellowship wel voor hen aantrekkelijk worden gemaakt. "The social side is of course important, but the studious should not be neglected. j\s Sam Weller so aptly remarked "Business first, pleasure arterwards, as King Richard the Third said wen he stabbed t'other king in the lower, afore he bekende jachtscène uit de Picknick Pipers in he smothered the babies!" De zondagochtend werd besteed aan een speciale dienst in de Anglicaanse kerk, waarna het gezelschap per trein afreisde naar Haarlem, en bij de Vleeshal waar de lunch plaats vond, ontvangen werden door de Haarlemse bloemenmeisjes. Na de

The Dutch Dickensian | 2002 | | pagina 30