Het blijft tobben met een losbladige vormgeving, bedacht de redactie, nadat in Dordt op een onbewaakt moment een nummer van The Dutch Dickensian uit de handen van een aandachtige lezer viel en de losse bladeren als in de herfst omlaag dwarrelden en de ongelukkige lezer ontdekte dat er geen paginering aanwezig was. Het zijn van die ongemakken die men voor lief moet nemen, zeker bij deze rijk gevulde aflevering, al weer nummer 45. De heer Ebbinge Wubben zet zijn reeks van gedegen studies over het Engelse recht, en alle verwanten zaken, ook gezien als de achtergrond van het werk van Dickens, in de Victoriaanse tijd voort, en tevens start hij een reeks boekbesprekingen. Jan Hijink verzamelde weer allerlei Dickensiaanse feitjes, met vooral de intrigerende vraag: "Wie is mr. X?" En Dick Kooiman verzorgde nog een toetje n.a.v. zijn publicatie in de enige en echte "Dickensian." Dat er onder ons lezers zijn die zich ook aan andere boeken dan die van Dickens te buiten gaan, vermoedde de redactie al. Hoewel, Kees Klok kwam via "Jack Maggs" toch weer bij de Meester terecht. Het zij hem dus vergeven. Guus de Landtsheer verzorgde een aantal bijdragen die "divers" kunnen worden genoemd. Geeft hij eigenlijk nog wel les, heeft hij daar nog de tijd voor? Het bestuur, gesteund door de redactie, doet verwoede pogingen enige ordening te brengen in het archief van de Haarlem Branch, dat in de loop der jaren een versnipperd bestaan heeft geleid. In 2006 zal onze Branch 50 jaar bestaan. De hoogste tijd dus om de eigen geschiedenis vast te leggen. Bij deze een opröep aan hen, die om welke reden dan ook de beschikking hebben over een deel van of een eigen Dickensarchief(je), de secretaris daarvan in kennis te stellen. Met deze overweging is de redactie vast aan het werk gegaan. Onze Haarlem Branch heeft in haar bestaan drie maak de Annual Conference georganiseerd, in 1959, in 1967 en in 1992. Voor de redactie reden om de gebeurtenissen in 1959 eens op een rijtje te zetten, U vindt het verslag in dit nummer. De conference van 1992 staat nog vers in ons geheugen, hoewel veel - voord delicate - feiten nog niet echt boven tafel zijn gekomen. Dat zal toch moeten gebeuren. Wat de redactie op dit moment meer bezig houdt zijn de gebeurtenissen rond de conference in 1967. Dat vond plaats in een periode waarin geen Dutch Dickensian werd uitgegeven. Voor onthullende informaties houdt de redactie zich dan ook aanbevolen.

The Dutch Dickensian | 2002 | | pagina 3