4. The Dutch Dickensian Op een desbetreffende vraag van de heer Kabel antwoordt de heer van Kessel dat het derde nummer op een oortje na gevild is. De heer D. van Wijnen te Franeker is aangezocht - nu de huidige redactie zo'n taakverzwaring heeft ondergaan - het redacteurschap over te nemen. Laatstgenoemde heeft positief gereageerd. Besloten wordt het derde nummer met spoed persklaar te maken en te dien einde in de week na Pasen te Bloemendaal bijeen te komen. De President wordt hiervoor uitdrukkelijk niet uitgenodigd; ten eerste omdat hij geen deel uitmaakt van de redactie; ten tweede omdat er geen representatieve verplichtingen mee zijn gemoeid. De vergadering spreekt alle vertrouwen uit in de zittende redactie en ziet hen ongaarne vertrekken, doch kan gezien de omstandigheden hun besluit billijken. De heer Kabel meent dat het Bestuur zich moet beraden over een passend geschenk aan de scheidende redacteuren. Deze hebben immers weer de draad opgepakt, die onder de twee vorige Presidenten - de gebroeders Beek - zo jammerlijk verstofte. Als het derde nummer uitkomt D.V. heeft deze redactie in betrekkelijk korte tijd drie volwaardige Dickensians uitgebracht, die in geen enkele boekenkast misstaan en ook de aandacht van Headquarters getrokken hebben. Daarbij moet bedacht worden dat deze redactieleden alle onkosten uit eigen zak bestreden hebben. Zonder iets te willen afdingen op de rechtmatigheid van de vele en hoge onkostennota1s van vroegere redacties, is dit toch iets wel heel uitzonderlijks. Dit is particulier initiatief, dat nu eens geen beroep doet op gemeenschapsgelden, het is zelfbedruipend initiatief als het ware. Spreker stelt zich voor dit initiatief eens terloops bij zijn politieke vrienden te ventileren. Mogelijk is het ook bruikbaar voor de Haagse problemen. Overigens wil spreker een mogelijk misverstand voorkomen. Zijn opmerking over onkostennota1s van vorige redacties moet sans préjudice ten aanzien van bestuursonkosten opgevat worden. Spreker heeft overigens al de huidige redactie gepolst over een aardig gebaar. De idee is toen geboren dat een reis naar de Dickens- bibliotheek te Tilburg een aardige gedachte zou zijn. Besloten wordt de redactieleden deze reis aan te bieden. De kosten

The Dutch Dickensian | 2003 | | pagina 31