Boekbesprekingen op de website van onze Branch. Voor degenen die wel eens een kijkje nemen op onze website: litto://home.planet.nl/~aadel/Dickens.htm zal het geen nieuws zijn dat daar al enige tijd een rubriek is waar boeken in worden besproken. De keuze van de boeken in die rubriek is nogal willekeurig en/of gedateerd. Dat komt omdat ik tijdens het samenstellen van die rubriek eerst eens wilde kijken in hoeverre mijn computervaardigheden bestand zouden zijn tegen het opbouwen en onderhouden van onze website in de praktijk. Om het mijzelf niet al te moeilijk te maken, heb ik me daarom eerst op de techniek geworpen en de inhoud aan de vorm ondergeschikt gemaakt. Thans is het moment aangebroken de aandacht te verleggen. De techniek werkt dus de inhoud kan nu de volle aandacht krijgen. Daarbij wil ik echter een beroep op U doen. Voldoet u aan de volgende eisen: (door uzelf vast te stellen) es U leest over Dickens in de ruimste zin van het woord es De boeken die U leest zijn redelijk bij de tijd, of oud maar bijzonder(zeldzaam) os U kunt enigszins met een tekstverwerker overweg U kunt met 2 vingers tikken en een verhaaltje op een schijije opslaan en/of per e-mail versturen) os U kunt in zo'n 500 - 700 woorden Uw indruk over een boek geven. cs Het lijkt u leuk dat heel de wereld (als u in het Engels schrijft) of zo'n 30 miljoen mensen (als u in het Nederlands schrijft) uw verhaal kunnen lezen. Wilt U mij dan via de post of e-mail materiaal toezenden dat ik op de website kan plaatsen. Natuurlijk kunt U het mij ook geven tijdens één van de bijeenkomsten van de Branch. Stuurt U mij Uw verhaal over de post zorg dan dat Uw schijije goed is verpakt en dat het verhaal in z.g.n. platte tekst op het schijfje staat, dus zonder allerlei fraaie of exotische letters en toevoegingen. Ik kan de meeste tekst formats wel ontcijferen, maar mijn voorkeur gaat uit naar txt, rtf of doc. Die zijn allen door het programma 'Word' onder Windows aan te maken. Met OpenOffice en Starwriter (sxw-format) heb ik ook geen problemen. U ziet dus: keus genoeg. Stuurt U mij Uw verhaal via e-mail, doe dat dan via een zgn. attachment en schrijf in de eigenlijke e-mail wie U bent en waar het attachment betrekking op heeft. Dit laatste in verband met mijn kritische houding t.a.v. onbekende toezenders van nog onbekendere attachments, die zoals bekend de voornaamste verspreiders van computer virussen zijn. Ik hoop verder dat U begrijpt dat ik niet zo graag een getypte tekst op papier krijg toegestuurd. In dat geval moet ik het hele verhaal op mijn eigen computer overtypen, wat niet alleen veel tijd in beslag neemt, maar ook uitermate saai werk is en bovendien de kans op allerlei fouten in de tekst aanzienlijk vergroot. U kunt Uw boekbesprekingen sturen naar: e-mail: wwwaadel@,wxs ,nl of: Guus de Landtsheer Luchtenburg 49, 3328 AM Dordrecht

The Dutch Dickensian | 2004 | | pagina 49